Maalauksen hinnat

Elikkäs olis tarkotus saada uusi maalipinta seisseeseen Amazoniin. Minkähän hintaisia tällaiset kokopaketit yleensä suunnilleen on missä hiotaan, kitataan yms muut pohjatyöt maali ja lakka päälle.. Ruostetta on melko lievästi, ei puhkikulumia..
7614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

2000e nurkilla menee.

Äänestä
  • kaveri lupas ruiskuttaa värin päälle satasella. pohjat on jo melko hyvin leivottu talven kuluessa ja pohjamalitkin on pinnassa
    kanatta tehdä itte ja pitää kirjaa tunneista nin tietää sit keväällä paljonko oli oma tuntipalkka hommassa

    Äänestä

  • maalaajafgfgf kirjoitti:

    kaveri lupas ruiskuttaa värin päälle satasella. pohjat on jo melko hyvin leivottu talven kuluessa ja pohjamalitkin on pinnassa
    kanatta tehdä itte ja pitää kirjaa tunneista nin tietää sit keväällä paljonko oli oma tuntipalkka hommassa

    tottakai ite kannattaa tehdä. tulee huomattavasti halvemmaksi. ja on se mukava sitte ajella ku tietää että on itekki tehny autolle jotain.

    Äänestä

vanha Fordson autonsa kokonaan ja maksoi vain 1500 €. Tuolla volkkaripalstalla netissä kerrottiin ihan tuulestatemmattuja hintoja ja tyypit oli ihan mielisairaita. Yhden lokarin maalaus muka 400 €. Heh, heh, heh, ne Arto ja muut tyypit volkkaripalstalla on ihan fuck ja hanurista.

Myös yksi tuttu maalautti koko vanhan transitin kyljen ja makso vain jotain 200 eukkoo.

ÄLKÄÄ KUUNNELKO NOITA KESKISORMEAAN IMEÄVIÄ VOLKKARIPALSTAN "ASIANTUNTIJOITA" VAAN OTTAKAA MUUALTA SELVÄÄ.

Äänestä

palstalla. Muka lokarien maalaus 2000 €.

Kaikkia kaheleita on.


Viestin otsikko: Re: Takalokasuojien maalaus ja vahvistus ParkanossaLähetetty: 26 Kesä 2009, 17:51


Paikkakunta: Muhos Voihan tähän laittaa hintahaarukan 100-2000€
Todennäköisesti johonki tuohon väliin sattuu.
Kannattaa soitella maalaamot/peltikorjaamot läpi ja kysellä, muualta ei voi vastausta saada.

Äänestä
  • siis vastaajana tuolla volkkaripalstalla.

    henkka.k

    Äänestä

kovin viisaita liikkeellä kun ei tunnu vastauksia tulevan. Ilmeisesti ihmiset ovat aika tyhmiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keketsutsu kirjoitti:

Elikkäs olis tarkotus saada uusi maalipinta seisseeseen Amazoniin. Minkähän hintaisia tällaiset kokopaketit yleensä suunnilleen on missä hiotaan, kitataan yms muut pohjatyöt maali ja lakka päälle.. Ruostetta on melko lievästi, ei puhkikulumia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu