voiko emolevy

käydä sen johdosta 4-5 astetta kuumempana että on vaihdettu ddr2 800 hyperx 4gigaa dd2 1066 hyperx:ään ?
nimittäin siilin ja prossun väliin tuli laitettua uudet tahnat (ei liikaa) ja prossu käy ihan entisissä lämmöissä joten ei pitäisi siitäkään olla kiinni. ehkä asteen kaksi lämpösempänä.

3

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulisin niin, mutta tuota täytyy kokeilla, brb!

      • Juu-u, piirisarjan lämpötila nousi myös tyhjäkäynnillä, tosin vain pari astetta. FSB:n nosto 200 MHz => 266 MHz, jolloin RAM nousi 800 => 1066.

        Kovassa rasituksessa lämmöt ehkä olisivat nousseet sen neljä - viisi astetta, mutta nyt ei ehdi konetta rääkätä, kun pitää paistaa lettuja! :)


      • Kollimaattori kirjoitti:

        Juu-u, piirisarjan lämpötila nousi myös tyhjäkäynnillä, tosin vain pari astetta. FSB:n nosto 200 MHz => 266 MHz, jolloin RAM nousi 800 => 1066.

        Kovassa rasituksessa lämmöt ehkä olisivat nousseet sen neljä - viisi astetta, mutta nyt ei ehdi konetta rääkätä, kun pitää paistaa lettuja! :)

        mulla nousi emon lämpö 45:een kun pelasin jonkin aikaa modern warfarea. yleensä se on noussut 41-42:een. eli muistit nostaa tuon verran. eipä tuo 45 astetta kait mikään paha emon lämmösi ole?

        perhana, tuli nälkä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8821
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2395
    Aihe