Jos haluaa siirtää kännykän saapuneet tekstiviestit tietokoneelle, niin onnistuuko se jollain tavalla???
Tekstiviestit
taina..
7282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tavalla, eri kännyköilä, mutta mikä on kännykkäsi merkki ja malli tarkkaan,
Jos sulla on Nokian kännykkä jossa on USB portti, asenna koneelle Nokia PS Suite- ohjelma. Tällä pystyt siirtään viestejä, kuvia, musiikkia jne.
Koska tähänkään ei lisätietoja heru niin on turha odottaa tarkempia neuvojakaan. Nokian kännykällä onnistuu kun asennat Ovi-suiten ja synkkaat tietoja kännyn ja tietokoneen välillä.
http://www.nokia.fi/asiakastuki-ja-ohjelmistot/ohjelmistot/nokia-ovi-suite
PC-suiteakin voi käyttää mutta Ovi-suite on parempi ominaisuuksiltaan vaikka tyypillisenä Nokian sovelluksena on hieman kökkö.
mielestäni wanha Pc-suite on paljon selkeämpi ja yksikertaisempi käyttää, tyrkyttää vaan tuota Ovi-suitea jatkuvasti. ..kele vaihan kohta koko känny-merrkiä, loppuuhan tuputus.
pc-suitella ei voi synkata netin kautta tietoja, se vaatii joko bluetoothin tai kaapelin kiinni tietokoneeseen eli pitää olla vieressä, ovi-suitella voit olla vaikka madagaskarilla juomassa jääteetä ja synkkaus onnistuu.
Minuakin kiinnostaa, miten voi kännykästä siirtää tekstiviestijä tietokoneelle niin että tekstiviestijä voi lukea sieltä. Siirsimme vanhasta kännykästä tekstiviestit uuteen kännykkään Nokian PS Suite-ohjelmalla. Tekstiviestit olivat silloin vähän aikaa tietokoneella mutta niitä ei pystynyt lukemaan sieltä. Ne eivät auenneet.
No lue ketjun vastaukset niin tiedät miten onnistuu.