rahat tuhkaksi

ansaittu loma

"Varaukset voidaan muuttaa alkuperäisen varauksen hintatyypin sisällä samaan matkustusluokkaan ja kohteeseen. Matkustusaika: viimeistään 31.12.2010." Eikö tämän mukaan ole vaihtoehtoa, että Blue1 palauttaa rahat niinkuin esim. Finnair. Entä kun on ostanut E-lipun ? "Mikäli lentonne on tämän johdosta peruttu, voitte siirtää matkaanne myöhäisemmäksi ottamalla yhteyttä lipun myyneeseen matkatoimistoon tai lentoyhtiöön" Mihin minä otan yhteyttä?

6

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !

      soitin Internet tuki numeroon, josta sanottiin, että teidän on kysyttävä Internetin kautta tehtyjä varauksia asiakaspalvelun kautta. Numero on koko ajan varattu! Interneitssä ei voi tehdä muutoksia varauksiin, sanottiin tukinumerosta !!!!!!!!! Onko muilla tästä tietoa ?

      • ei olla rosmoamassa

        tukinumero tietenkin vastaa tukiasioihin, tekninen yms yms. tämä tuskin on sellainen. Luultavasti, ainakin epäilen että et ole ainoa joka yrittää soittaa niin asiakaspalvelun numero voi olla varattu. Odottele hetki tai kaksi, tai päivä tai kaksi, tämä on poikeustilanne.

        yllä elämä josainvälissä rauhoittuu. ei kukaan vie rahojasi.


      • abcdef

        Mikään yhtiö tuskin muuttaa varauksia myöhemmäksi ennen kuin tiedetään, koska taas voidaan lentää. Jos siis haluaa vaihtaa lipun myöhemmäksi, täytyy odottaa.


    • abcdef
      • rjyjetuykteuk

        Entä jos ei osaa käyttää intter nettiä eikä lukea saako silti valittaa suomi24llä!?!?!


      • juupas juu
        rjyjetuykteuk kirjoitti:

        Entä jos ei osaa käyttää intter nettiä eikä lukea saako silti valittaa suomi24llä!?!?!

        tämä on varattu tumpeloille ja muille suomalaisille joiden älykkyysosamäärä on alle 24, siitä se nimi suomi24 tulee. näin se kattaa melkein kaikki suomalaiset


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe