Yhtä ihmettelen.Lapsi herää vanhempien riitelyyn ja tulee katsomaan jolloin hänet kehoitetaan menemään takaisin huoneeseensa.Ja ilmeisesti näin tapahtu pariin otteeseen.Asia mitä ihmettelen mistä se ulkopuolinen tappaja siihen tilanteeseen yhtäkkiä tuli.
haloo
haloo herää
2123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja vielä.Totuus on myös että jos sattuis vastaava minulle poistuisin huutaen naapuriin lapset mukana.En uskaltaisi rauhallisesti kehoittaa lasta menemään katsomaan onko se tappaja vielä siellä.
muu voisi olla syynä tuohon kuin se, että vanhemmat riiteli ja siksi kehoittivat lasta poistumaan. Jos olis tappaja ollut siellä, niin tietenkin heti olis soittanu apua paikalle. Ja jos sillä tavalla ikkunasta tulee, niin normaalisti hätä tulee ja soittaa saman tien poliisit sekä ottaa lapsen turvaan heti. Ei silloin vitkuteltais.