tappoi ja myös osittain söi pihallemme tulleen, ilmeisesti ajokoiran. Rodusta en ole ihan varma, oli niin revitty. Pitäisikö ilmoittaa jonnekin, vai antaa asian olla, sillä koirahan tuli pihallemme, eli vikahan oli sen omistajan, kun ei pitänyt koiraansa kiinni.
Kaukkarini
5
461
Vastaukset
- Ecopaavo
Ilmoitus suomi24 palstalle riittää.
Provot muuten huononevat alati.- Kuvaz
Niin oikeassa kuin vain olla voi. Oli tosi huono provo.
- Tosi on
provo, näin vain kävi. Koiralle löytyi omistajakin, oli karannut tarhasta ja päätyi pihallemme.
- suruiita
Tosi on kirjoitti:
provo, näin vain kävi. Koiralle löytyi omistajakin, oli karannut tarhasta ja päätyi pihallemme.
Kyllä näitä sattuu, valitettavasti :( Auton alle jääminen ei ole ainut uhka irtokoiralle.
Ystävälläni juuri kaksi kaukkaria tappoi heidän kolmannen kaukkarinsa, tosin olivat kaikki oman perheen koiria mutta kuitenkin. Surullista mutta eläimiä ne vain ovat.
- klm...
on iso laumanvahtikoira. Mä pelkään kyllä jos koirani osuu kaukkarin kohdalle metsässä kun koirani saksanseisoja juoksee aika lailla metsässä. Koirani uros ei ole tappelija jos uros sattuu kohdalle kerran joku laumanvahtikoira tuli koirani kohdalle häntä oli koipien välissä tätä odotin se teki oikein mutta täytyy treenata vielä että tulee luokseni jos sitä uhkaa.
Jos hirven näkee se haukkuu sitten ilveksen tai suden haistaa tai näkee se ilmoittaa minulle katsellaan eikä lähde sen perään.
Niin kaukkarin hurjan luonteen näin ensi kertaa koirapuistossa puri koirani takaselkään tuli paha haava. En vie puistoon jos näkyy laumanvahtikoiria jostain syystä rottweilerit ei tykkää koirastani varmaan johtuu siitä koirani on liikkuvampi sitä ärsyttää ylipainoiset kömpelöt rottweilerit sillä omistajat lihottaa liikaa tai ei juoksuta sitä tarpeeksi.
kaukkari on varmaan hyvä koira ihmiselle mutta muille koirille ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332173- 1181846
- 771581
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601202
- 611036
- 481033
- 64994
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62917Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900