jos on uskomista uutiseen:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Islannissa jatkuva purkaus tuomassa lisää tuhkaa/1135256103530
Tuhkaa siis tulee lisää ja virtaukset Suomeen päin.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Islannissa jatkuva purkaus tuomassa lisää tuhkaa/1135256103530
Tuhkaa siis tulee lisää ja virtaukset Suomeen päin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
että voi olla jopa pitkäaikainen vaikutus.Käsittääkseni matkatoimistot eivät ole korvausvelvollisia peruutuneista matkoista.Koska kyseessö on ennalta-arvaamaton luonnonvoima.
force majeure-pykälää. Myöskään matkavakuutukset eivät korvaa peruuntuneita matkoja.
Esim.Sotatila on samanlainen tilanne.Silloin ei kyllä korvaa kukaan.Ei matkatoimistot eikä vakuutukset.
kellään et miten pitkään suunnilleen kestää? Ystävät lähdössä 30. päivä ulkomaille..
kuinka pitkään tulivuori purkautuu ja syöksee tuhkaa sekä kuinka ovat tuulen suunnat.Jos esim.Suomesta pääsisikin lähtemään.Niin määränpäässä voi olla toinen tilanne,jonne ei pääse laskeutumaan.(Riippuen tuulista).Jos olet maksanut matkasi käteisellä-Pankkisiirrolla on korvauspuoli aikas heikko.Mutta jos maksu on tapahtunut Luottokortilla voi korvaustilanne olla huomattavasti parenpi.
supertytöt rientävät apuun kyllä
Erikois-osaamisissa,jäänmurtajissa,Myllysilloissa,ja humaitariassa esim.Miksei suomipoika hurjapää hyppää tulivuoren kraatteriin ison laskuvarjon kanssa ja tukahduta syttynyt purkaus,kun happi loppuu ja omalla tuoksullaan?
mitäköhan vittuu sä selität??
hoidossa oleva pystyy kirjoittamaan kyseisen sadun, toivottavasti valkotakit antavat rauhoittavaa jotta uni jatkuu.
sillä väliä. Minä juon ja juhlin.... http://www.partycreator.net/index/