Syksyllä olis tarkoitus lähteä Brasiliaan ja nyt pitäisi saada tietää mistä saisi matkan. Haluttu matka olisi sellanen jossa viikko oltais Rio de Janeirossa ja toinen jossakin pienemmässä paikassa. Te jotka olette käyneet Brasiliassa niin voisitteko neuvoa miten sinne olisi paras matkata halvalla. Pitäisikö ottaa matka jonku matkajärjestäjän kautta vai pitäisikö omin päin mennä? Jos voisitta kertoa omista matkoista ja hinnoista niin olisin kiitollinen. Voitte myös suositella paikkoja missä kannattaa käydä. Kiitos!
Miten Brasiliaan?
1
875
Vastaukset
- brasileiro
kannattaa varata aikaa matkan suunnitteluun ottaa yhteyttä suomi-brasilia seuraan. varata matkaan riittävästi aikaa vähintään 4viikkoo ja rahaa. maa on niin iso ja kaukana lentohinnat kalliita samalla siellä kannattais olla kauemminkin, aika voi olla tietysti rajoitettu kaikilla ei ole aikaa olla pitkään.lentohintoja kannattaa kysellä erimaalaisilta lentoyhtiöiltä,hollanti, saksa, suomi ,venäjä,enganti ym,venäläiset lensivät sinne aikanaan halvimalla, hinnoissa ainakin silloin oli paljon eroja,itse menin englannin lentoyhtiöllä.halvemmalla ja vapaammin siellä voi olla jos järjästelee matkan itse ja pyytää apua suomi-brasiliaseuralta majoituspaikoista hottelien varaukset ym. mahdolliset käyntikohteet rio,manaus ,penedo ym.portugalia olisi tietenkin hyvä osata sisämaassa ei pärjää englannilla kansan keskellä, isommissa paikoissa ainakin hotelleissa pärjää.olin siellä 5viikko kiersin maan ympäri matka maksoi aikanaan n15000mk.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619348IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156527Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691523Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.911173- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43838Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718