jos on hakenut tt tukea vasta tämän kuun 16 päivä ja sitä on myönnetty ja maksettu.voiko sitä hakea jo uudestaan 1.5 jos on oikeutettu siihen?vuokran eräpäivä on jo 3.5 ja rahaa tulee 11.5.
hakkuu
gg44
1151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
tt tuki myönnetään aina kuukausittain. Siis tämän kuun 16 päivä haettu ja myönnetty on huhtikuulle. Toukokuulle voit hakea erikseen ja hakemuksen voi jättää jo huhtikuun puolella.
Minä hain maaliskuussa ajalle maaliskuu-toukokuu ja päätös tuli tuolle ajalle, joissain kunnissa tuo ei onnistu. Tuki myönnettiin ja maksetaan kuukausittain, kuukauden alussa. Lisäksi reseptilääkeitä kun ostan niin käyn näyttämässä reseptin ja vien kuitin sossuun niin maksavat ne ilman eri päätöstä (päätöksessä on tuosta mainittu).