Heippa mitäpäs teen kun tänään olin kattomassa pikkukakkosta, niin yhtäkkiä kullini irtosi ja lemmikkihamsterini söi sen gerbiilini kanssa puoliksi. myöhemmin tänään vanhempani löysivät kivekseni lattialta ja he päättivät tehdä siitä puuroa nami nami. oisko teillä mitään hyviä kivespussireseptejä. Aattelin tehä semmoisen kiveskakun. Vielä semmoinen juttu vaan, että pyllystäni tuli sellainen jännä vesinokkaeläin, josta tein myöhemmin pannareita
heips
fdvbifgrgrt
2138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tää oli kyl hyvä. Keep it going!
No kiveskakku on helppo tehdä vaikka olisi nuorikin. Heitä ne kivekset kulhoon ja vispaa munia ja laita uuniin kumoa kakku lautaselle niin johan maistuu. Kutsu vaikka mummu ja vaari syömään, varmasti maistuu.
Ja vesinokkaeläimien pyllystä tuleminen on ihan normaalia ja niista kannattaakin tehdä jotain hyvää. Onnea sulle kokkipoika.