miksi meidän miesten täytyy keksiä jotain kuvioita jotta saa seksiä. jos kysyy suoraan niin heti on pervo. mä ainakin pitäisin jos sais suoraan kysymykseen suoran vastauksen ja se olisi positiivinen suhtautuminen. ja toiseks minkä tähden ette aina lähde edes tanssimaan vaikka olisi kuinka siistit vaatteet ja olemus.
kertokaas naiset
8
541
Vastaukset
- Neuvoja.
ei tarvitse koskaan moisia kysellä.
Hän ottaa, vie ja toimii. - miesmiekii
eiköhä oo niin et jos tarpeeks komee mies tulee vastaan niin nainen vie ja mies vikisee!.Näin olen kuullu
- pleijeri..........
Niin, kuullut olet, mutta et ikinä kokenut.
- Pelimies.
kuule ihan asenteesta ja karismasta kiinni.
kysynyt vääriltä naisilta! Minulta on asiaa kysytty monestikin ja olen antanut suoran vastauksen. Tanssijuttuun en osaa vastata kun en itse ole näitä tanssi-ihmisiä. Kaipa jotkut naiset ottaa tanssipaikalla jonkun tietyn miehen "kiikariinsa" eivätkä sitten suostu muiden kanssa tanssimaan. Ja saattaa joskus olla näitä "vakitanssipareja" jotka hakee vaan toisiaan. Itse yritän ainakin selittää miksi en lähde tanssimaan.
- mies vaan
niin . onko naisen mielestä liian töykeätä ehdottaa suoraan. onko se rivoa. itse kysyisin mielelläni suoraan ja musta siihen pitääkin vastata suoraan.
mies vaan kirjoitti:
niin . onko naisen mielestä liian töykeätä ehdottaa suoraan. onko se rivoa. itse kysyisin mielelläni suoraan ja musta siihen pitääkin vastata suoraan.
kaikkien naisten puolesta. Itseni puolesta sanon,ettei minusta ole rivoa. Minusta se on elämän perusjuttuja ja jos mies ei minua kiinnosta,osaan sanoa sen suoraan. Näin ei tule haaskattua kummankaan aikaa turhaan..
- pensaan_takana
Sä oot varmaan vanha gubbe!? Kuka enää menee jonnekin tanssaamaan?!
Se on se puoli, et miehet on luotu "iskemään" nainen. Jos mies ei kykene edes siihen niin hän ei oo pariutumisen kannalta millään tavalla kiinnostava kohde. Miehen kuuluu osata edetä hienotunteisesti ja ne jotka ei osaa, jää ilman, joka on ihan oikein! ;)
Eikä se riitä et mies on siisti, miehen pitää olla vielä haluttava. Varsinkaan vanhemmat miehet ei paljon inspaa vaik he kovin luulee, et he ois jotain Niinistöjä tai sellaisii miehii, et he sais itteensä -10-20w. nuorempii naisia. Mut ei vain saa ja he ruikuttaa siks!
Evvk sellaiset miehet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky74825Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot444704Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va1813856Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty433617Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun1133574Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm653072Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1122031Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys
Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo121090Elämäni rakkaus
Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten63897- 93812