Hiivasienitulehdus peniksessä?

onko vai eikö?

Onko sellainen hiivasienitulehdus, kun mulla oli kerran peniksen alla sellaista valkoista töhnää ja sellaisia valkoisia pehmeitä möykkyjä? Mitä nyt netistä katsoin kuvia, ja luin juttuja, niin oireet viittavat täsmälleen hiivasienitulehdukseen. Mutta tässä on kaksi ongelmaa, toinen hieman pienempi ja toinen hieman suurempi. Nimittäin hiivasienitulehdushan on miehellä harvinainen. No tämä on se pienempi ongelma. Isompi ongelma on se, että hiivasienitulehdus tarttuu seksin välillä ja MÄ EN OO KOSKAAN OLLU SÄNGYSSÄ KENENKÄÄN KANSSA, KUN EN OO KOSKAAN EDES SEURUSTELLU KENENKÄÄN KANSSA ENKÄ OO KOSKAAN EDES SUUDELLU KETÄÄN. Miten ihmeessä tämä voisi sitten olla mahdollista? Vai voiko se levitä jotenkin muillakin tavoilla?

2

1752

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mayura

      Valkoinen töhnä on ihanaa sissijuustoa ja nuo pehmeät möykyt saattavat olla talirauhasia. Paha sanoa, kun et kertonut tarkalleen missä kohtaa ne sijaitsevat. Kehottaisin pesemään esinahan alta useammin, mieluusti päivittäin. Hiivasienitulehduksen selkein oire on hirveä kutina, siitä ei voi erehtyä.

      "Hiivatulehduksen voi aiheuttaa allergia, tartunta, huono hygienia, liika makean nauttiminen, antibioottikuuri tai stressi."

      By Wikipedia. Se ei suinkaan tartu vain seksin kautta. Miehillä se tosin on yleisin tapa saada tuo.

    • ei hätää

      itsellänikin on ollu valkosta töhnää terskan vieressä ja kun sitä pesee päivittäin nii se häviää ei ole välttämättä hiivatulehdus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5851
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      58
      3246
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      184
      2701
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      12
      2524
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2219
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      29
      2161
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1896
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      16
      1596
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      148
      1379
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      270
      1247
    Aihe