Huawei

Einaristi

Onko kellään kokemuksia Saunalahden myymästä Huawei ETS3023 langattomasta kotipuhelimesta. Tämä kuulemma toimii kuten GSM. Saunalahden omalla keskustelupalstalla oli vain huonoja kokemuksia ko. puhelimesta. Hälytysääni on heikko, näppäimet ovat huonot, käyttöönotto vaikeaa, ym,ym. Ei siis yhtään postitiivista kommenttia. Lisäksi liittymää on tarjottu lähes puoliväkisin vanhemmille ihmisille.

3

1278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös pappa

      meillä ei lainkaan tuollaisia, aivan hyvä laite kaikilta osin
      kokemuksia oli vai hinnan alenemisesta,
      isovanhempamme kiittävät kun heitä neuvottiin siirtymään pois lankaliittymästä,

      en tietysti tuolaista suositele, kyllä kännykkään kannattaa opetella riittävän aikaisin
      ja se on siten aina joka paikassa turva,

      nykyään taitaa lankaliittymä olla paljon useammin poikki kun kännyliittymät,
      jos se paikallinen katkaisee, se on poikki, meilläkin joka viikko kun oli kiinteä internet ja palvelin,
      siinä huomattiin katkokset.

      kännykät toimivat useimmiten rinnakkaisvaihtoehtoista reittiä automaattisesti.
      .

      • Vei hai vei

        Iäkäs sukulaismies houkuteltiin vaihtamaan lankaliittymänsä Saunalahden langattomaan ja säästöä luvattiin kuukausimaksuissa jopa 8 euroa. Päätelaite Huawei 3023 tuli postissa ja noin kuukautta myöhemmin lankaliittymä mykistyi. Huawei kytkettiin päälle ohjeiden mukaan, mutta se ei toiminutkaan. Apuun hälytettiin naapurin (lanka)puhelimella osaava nuori sukulainen, joka totesi kaikki temput kokeiltuaan, että koje oli viallinen. Saunalahden puhelinpalvelu totesi saman asian rutiininomaisesti ja pyysi viemään rakkineen Elisan myyntipisteeseen lähs 50 km:n päähän korjausta varten. Näin tehtiin ja sillä tiellä koje on kuukautta myöhemmin edelleen. Onneton vaihtaja totesi pian, että elämä ilman puhelinta on hankalaa ja osti kännykän Soneran liittymällä. Saunalahden sopimuksen purulle on ilmeiset edellytykset ja oikeastaan yhtiön pitäisi krvata myös matkakulut korvaavan laitteen hankinnasta/vuokrauksesta aiheutuneet kustannukset.

        Jonkun pitäisi kertoa noille savoa vääntäville Saunalahden myyjille, että heidän tavaransa on täyttä sekundaa enkä itse kyllä kehtaisi olla yhtään hetkeä kauppaamassa moista roskaa.


    • Kapalainen.

      Muuten kelvollinen, mutta akku tyhjenee puh:n kokoon nähden nopeasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      3491
    2. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      150
      2286
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      12
      1847
    4. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      67
      1286
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      103
      1258
    6. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      388
      1250
    7. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      67
      1245
    8. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1171
    9. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      15
      1147
    10. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      63
      1135
    Aihe