22.6 Recovery

EmFan

Eli tuolloin ilmestyy Eminemin uusi albumi Recovery (nimeksi ei tulekaan Relapse 2) noin vuoden jälkeen siitä kun Relapse tuli.

Odotetaan sitä siis innolla!

2

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M&M94

      Itseasiassa ainakin joidenkin lähteiden mukaan Recovery ilmestyy Euroopassa jo 18.6.-10. Mutta tosiaan Eminemin virallisilla sivuilla lukee tuo jo mainittu 22.6. katsotaan lähempänä milloin levy ilmestyy Suomen kauppojen levyhyllyille. iTunesStoryyn levy saattaa tulla tosiaaan vasta 22.6. joten jos levyn haluaa ladata niin sitten täytyy odottaa ehkä se neljä päivää pitempään, mutta tämäkään ei ole varmaa.

      Osoitteesta eminem.com/notafraid voi käydä kuuntelemassa ensimmäisen singlen Not Afraid. Hieno kappale ja jälleen kerran aivan upeat lyriikat. Hienoa työtä Eminemiltä. Levyn nimi vaihdettiin sillä musiikki on sen verran erilaista kuin Relapsella ja itse asiassa nimen muutokseen vaikutti varmasti myös se että Em ei ole tyytyväinen Relapsen lopputulokseen. Eminem puhuu tästä asiasta uudessa singlessään Not Afraid, muutenkin lyriikoissa käsitellään jälleen Eminemin omaa elämää.

      Pari päivää sitten Eminem sai jälleen yhden tähden jalustaansa, kun hänet palkittiin vuosikymmenen artistina, hienon levymyynnin ansioista. Recoveryn ilmestyttyä voi odottaa jälleen uusia hienoja myyntilukuja, jos levy on läpikotaisin yhtä upea kuin ensimmäinen single. Kesää ja uutta levyä odotellessa, voi fiilistellä vanhempien hienojen kappaleiden parissa ja toivoa että vuoden 2011 aikana Eminem aloittaa maailmankiertueen, joka rantautuisi myös tänne Suomeen.

    • No Name

      On hienoa että Em on tekemässä uutta levyä ja muutenkin päässyt taas jaloilleen. Toivottavasti Recovery on hyvä, mutta epäilen hieman että tuleeko enään myymään niin paljon mitä ennen... Olisi kyllä mahtavaa jos Em tekesi maailman kiertueen ja tulisi edes pohjoismaihin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2514
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2296
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      57
      2294
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      16
      1979
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1749
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1469
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1368
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      14
      1244
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1093
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      937
    Aihe