moro, mull kanssa viiruksii (4kpl) jotka ei lähe pelkällä skannauksella. Kertokaa miten ja mista (polku?)sen palutuksen saa pois päältä jotta saa liiskattua ne madot. Noh, mistä tehokkain ja ilmanen torjuntaohjelma, palomuurikin hyvä ois varmaan, ei taija Windowsin oma riittää (XP prof.)
Neuvokaas ny latea vähän ;)
Neuvokaas ny latea vähän ;)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tässäpä se polku:
>Käynnistä
>Oma Tietokone
>Näytä järjestelmä tiedot(on vasemmalla ylimmäinen)
>Järjestelmän palauttaminen, laita ruksi, Poista järjestelmän palauttaminen käytöstä, kohdan eteen.
Ok.
Huom. myös kaikki palautuspisteet katoavat!
Mene tähän linkkiin niin saat Kunnollisen ja suomenkielisen Virustentorjunta-ja Palomuuriohjelmistot jotka toimii täysin automaattisesti ilman sinun toimenpiteitäsi ja tarkistaa/asentaa päivityksetkin tunnin välein joten tunnistaa uusimmatkin virukset.
http://www.elisa.fi/index.cfm?t=1&o=125.00&did=2394
ja klikkaa siellä sivulla sinisellä kirjoitettua:
Elisan tietoturvapalvelun asennusohjelma-lausetta,ja avautuu uusi ikkuna klikkaa AVAA niin Elisan tietoturvaohjelmsto alkaa asentua koneellesi ja voit käyttää sitä 30pv ilmaiseksi!!
Kun olet asentanut Elisan tietoturvapalvelun ohjeen mukaisesti, niin soita sitten Elisalle ja sano jotta haluat käyttää jatkossakin koe ajaksi imuroimaasi Elisan Tietoturvaoohjelmaa Puh.0800 93866 soita kuukauden sisällä niin saat salasanan jonka kirjoitat sitten sinne Elisa tietoturvapalvelun sivulle, niin ohjelmaa toimii niin kauan kun maksat sen vajaa 5.86€/kk maksun ja eka kerralla 8.24€ kytkentämaksun joka on aika ajoin tarjouksena nolla €.
tympii jatkuva ronaaminen sen koneen kanssa !
Ei ilmaiset palomuuri ja virustentorjunta ohjelmat ole koskaan lähimainkaan maksullisten veroisia!
Pitäshän jo maalaisjärjellä asia ymmärtää.
mut hyvii ja halpoi