elikkäs etsitään terveeksitutkittua tolli urosta nartullemme jolla on viralliset lonkka/kyynär kuvat sekä silmätutkimus.
yhteydenotot meilitse [email protected]
laitathan yhteystietosi sekä koiran viralliset tiedot ja kuva olisi kiva:)
tolleri urosta etsitään
6
403
Vastaukset
- vesipeto007
tuokin sivusto läpikäyty ja lomakkeet täytetty.urokset vaan tuntuu olevan kortilla juuri tuon pentujen lukumäärä rajan vuoksi :)
edelleen odotellaa yhteydenottoja pojilta!! - huru mygge
vesipeto007 kirjoitti:
tuokin sivusto läpikäyty ja lomakkeet täytetty.urokset vaan tuntuu olevan kortilla juuri tuon pentujen lukumäärä rajan vuoksi :)
edelleen odotellaa yhteydenottoja pojilta!!niitä on pitkä lista, teet vähän tutkimustyötä ja etsit nartullesi sopivimman uroksen. Tällainen palsta ei ole jalostushommeleihin, ei se terveystutkimuskaan autuaaksi tee vaikka onkin iso plussa, uroksen ei pidä toistaa nartun virheitä vaan niin että kun kaikilla on joku virhe, toisella olisi sitten eri virhe.
Suosittelisin että opettelisit ensin tällaiset jutut ettet nolaisi itseäsi etsimällä urosta näin, näin tekevät vain ne jotka lisäävät koirien lukumäärää, ei ne jotka jalostavat rotua. Suosittelen kokeilemaan jotain hakukonetta ja selivittämään mitä on jalostaminen. - ihan ok
huru mygge kirjoitti:
niitä on pitkä lista, teet vähän tutkimustyötä ja etsit nartullesi sopivimman uroksen. Tällainen palsta ei ole jalostushommeleihin, ei se terveystutkimuskaan autuaaksi tee vaikka onkin iso plussa, uroksen ei pidä toistaa nartun virheitä vaan niin että kun kaikilla on joku virhe, toisella olisi sitten eri virhe.
Suosittelisin että opettelisit ensin tällaiset jutut ettet nolaisi itseäsi etsimällä urosta näin, näin tekevät vain ne jotka lisäävät koirien lukumäärää, ei ne jotka jalostavat rotua. Suosittelen kokeilemaan jotain hakukonetta ja selivittämään mitä on jalostaminen.Tämä palsta on aivan hyvä kanava etsiä urosta. Täältä voi tavoittaa sellaisia koiranomistajia, joilla on ihan kelvollinen uros, mutta ei kiinnostusta toimia rotuyhdistyksen puitteissa. Suosittelisin sinua vähentämään tuota kiihkoilua, sillä nolaat vain itsesi mustavalkoisella ajattelutavallasi.
- Uros5
ihan ok kirjoitti:
Tämä palsta on aivan hyvä kanava etsiä urosta. Täältä voi tavoittaa sellaisia koiranomistajia, joilla on ihan kelvollinen uros, mutta ei kiinnostusta toimia rotuyhdistyksen puitteissa. Suosittelisin sinua vähentämään tuota kiihkoilua, sillä nolaat vain itsesi mustavalkoisella ajattelutavallasi.
Oletkos jo löytänyt uroksen?
- Metsämies7
ihan ok kirjoitti:
Tämä palsta on aivan hyvä kanava etsiä urosta. Täältä voi tavoittaa sellaisia koiranomistajia, joilla on ihan kelvollinen uros, mutta ei kiinnostusta toimia rotuyhdistyksen puitteissa. Suosittelisin sinua vähentämään tuota kiihkoilua, sillä nolaat vain itsesi mustavalkoisella ajattelutavallasi.
Mitäs kiihkoilua tuossa nyt muka oli? Rotujärjestöllä on erittäin hyvä ja organisoitu järjestelmä sopivan yhdistelmän muodostamiseen. Olisi tyhmää olla hyödyntämättä tätä. Satunnainen haahuilu jollain nettipalstalla ei varmasti tuota vastaavaa tulosta. Eipä myöskään ole toista rotujärjestöä tullut vastaan, joka olisi yhtä avoin kaikkien rodun sairauksien ja puutteiden suhteen kuin Novascotiannoutajien järjestö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle312562Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362541Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532534Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt921956Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle331845Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3121688- 1501506
- 731358
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231108Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.271093