Ad-Aware?

Kysyisin onko mitään järkeä ladata koneelle ad-aware, kun koneella on palveluntarjoajan F-secure. F-securellahan voi tehdä virustarkastuksen yms. mutta onko ad-aware jotenkin parempi? Tuleeko jotain ristiriitaa jos molemmat ovat koneella?
2223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ylipäätään ei ole järkeä, koska se on erikoistunut vain mainostajien evästeiden bongaamiseen, millä ei ole tietoturvan kanssa mitään todellista yhteyttä. Evästeitä jopa nimitetään vakoiluohjelmiksi..BUAH..
Mitääntekemätön ohjelma.

Äänestä
  • Varastamalla saa parempaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tyttellii kirjoitti:

Kysyisin onko mitään järkeä ladata koneelle ad-aware, kun koneella on palveluntarjoajan F-secure. F-securellahan voi tehdä virustarkastuksen yms. mutta onko ad-aware jotenkin parempi? Tuleeko jotain ristiriitaa jos molemmat ovat koneella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu