Turussa poliisi joutui lähtemään pankkiryöstöön linja autolla kun rahaa ei ollut enää hälytysajoneuvon käyttöön.
Eräs syytetty mies tunnusti tuomarille olevansa sen verran pelihimon valtaama että tarjoutui lyömään vetoa siitä että saisi sakot.
Oikeus katsoi myymäläpäällikön syyllistyneen kiristykseen tämän vaadittua naiselta 200mk:n korvausta jotta poliisia ei sotkettaisi naisen kassiinsa sujauttamaan kissanruokapurkkiin.
Oikeudessa sekä syytetty että hänen avustajansa pyysivät päästä mielentilatutkimukseen.
Rikosilmoituksen poliisille teki pankki joka epäili asiakkaansa erehdyttäneen itseään viime kevään ja syksyn aikana.
Ravintolaan piilotetun viinan määrää tutkimaan lähetettyjä poliiseja ei ollut kuulunut takaisin vielä aamupäivällä.
Riihimäen kaupunki järjestää tänä vappuna oman vappujuhlan. Puhujat selviävät tämän viikon aikana.
Joukon neljäs mies joka ei ollut osallistunut varkauteen mutta joka joi varastetuilla rahoilla ostettua viinaa tuomittiin sakkoihin varastetun tavaran kätkemisestä.
Sysmän palokunta hälytettiin sammuttamaan aamuaurinkoa.
Pyromaani poltti vesilaitoksen.
Pohjois karjalassa toimii jo paikallisradio: poliisiradio kuuluu telkkarista.
Kaksi metsästäjää asettui vahtiin pinojen väliin kun surmansa saanut lähti kolistelemaan näätää liikkeelle.
Sentin pituinen turkiskuoriainen saa ihmiset vainoamaan jopa leppäkerttuja muka emoinaan.
Espanjan pääministeri poistui aamumessuilta tapansa mukaan, istahti autoonsa ja lensi komeassa kaaressa kirkon yli sen sisäpihalle.
Erityisen kohtalokkaiksi muodostuvat 13.5 ja 14.5 jolloin peräti 5 planeettaa on rivissä. Juuri näinä kyseisinä päivinä mitään kohtalokasta ei tule tapahtumaan.
Suomen lippu liehuu tuolla tyynesti ja rauhallisesti. Se odottaa jännittynein mielin toista kierrosta.
Erotuomarit antoivat pelin jatkua loppuun asti jolloin kotiyleisö teki vielä yhden maalin.
Pelin päätyttyä alkoi kiivas ralliajo kun kiukustuneet katselijat ajoivat autoillaan tuomaria ympäri haminan kaupunkia jonka asemakaava on vielä varsin suotuisa tällaista ympäriajoa silmälläpitäen.
Piispat haluavat naispappeja.
Sunnuntai työstä ongelma papeille.
Siunasivatpa toisiaan myös niilo ja jouko niin että molemmat kaatuivat.
Nuorten ilta rukoushuoneessa maailmanlopun merkeissä.
Seurataan kattolevyliikkeen viittoja, veisataan siionin virsiä.
Kesäteatteri esittää: "kohta sataa". Sateen sattuessa ei esitystä.
Raisa otti vastaan ballerinan ihanasti koukeromaisin orkideamaisesti rönsyilevin korkkiruuvikumarruksin.
Runsaan tunnin kestänyt tilaisuus meni onnellisesti ohi. Dingoa ei tällä kertaa heitetty millään kovalla ja vain viitisenkymmentä tyttöä kannettiin tajuttomina tungoksen keskeltä.
Popmuusikko rummutti poliisin silmäkulmaa.
Tuontimätiä epäillään kirjojen kulkutaudista.
Vieraiden maalivahdin ainoa arka kohta oli jalkojen väli mistä ville peltonen löysi kiekon mentävän reiän.
Häiriköintiin koulussa tarvitaan nykyistä tehokkaampia keinoja.
Niin tämä oli todellakin viikon lintu jänkäkurppa eikä mikään radiohäiriö.
Työn edistyessä kasvoi myös ammattitaito ikkunoiden rikkomisessa.
2 rattijuoppoa avasi käräjät saarijärvellä.
2 maanviljelijää ampui peuran autonvaloilla.
Vainaja pidätettiin mutta hän teki itsemurhan...
Kuolleet vauvat lensivät koneen matkustamossa. Finnair: Yritimme olla inhimillisiä.
Poliisi etsii kadonneita varpaita. Naiselta katosi 2 varvasta yön aikana. Koiraakin epäiltiin.
Kone arpoo tänään ylimääräisen 500:n miljoonan... (lottoarvonnassa)
Alumiinirunkoinen kelkka paloi aivan poroksi eli vain sarvet jäivät jäljelle.
Salama poltti talon poroksi.
Turkulaiset ovat tutustuneet malmön ja kööpenhaminan väliseen siltaan jolla nämä valtiot yhdistettiin toisiinsa.
Huittislainen 128 vuotias nuorimies ajoi poliisitutkaan 191 km:n tuntivauhdilla 80 km:n rajoitusalueella.
Veljekset hukkuivat jäihin n. tunnin välein.
Auto ojaan 2,35:n promillen humalassa.
Mies löydettiin kuolleena kontulasta. Poliisin mukaan mies otettiin kiinni asunnoltaan. Hän ei tehnyt vastarintaa.
Perheriidan raju huipennus: mies ampui vaimonsa kännykän haulikolla.
Hiihtolatua ei haluta hiekoittaa.
ICT talon nimeksi pitkän pohdinnan jälkeen ICT talo.
otteita uutislehdistä2
mie vua
0
613
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22820955Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964194Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu752883Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv502181Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1961820Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891622Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361557Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691499Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141384