Hyvä kokoomus

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2106581

Saas nähdä mitä kukkahattu hyysärihyssyttelijät sanoo :)
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aika naurettavaa äänestäjien silmään sahaamista.

Jokainen politiikkaa seurannut tietää, että Kokoomus on RKP:n ja Vihreiden ohella Suomen maahanmuuttomyönteisin puolue. Eipä ole pitkäkään, kun Katainen vaati Suomeen 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa tekemään tekemätöntä työtä....

Äänestä

Kokoomus on myöhässä, miksi ei ole tehnyt mitään asialle hallituksessa ollessaan?

Täyttä kusetusta että he mamuongelmalle nytkään mitään tekisivät, aimoastaan epätoivoineen äänestäjien kosiskelu menossa.

Äänestä
  • Politiikan raskaansarjalaisten lähipiiri kiiruhtaa "...haaskalle. Käsistä lähteneen pakolaisrumban seurauksena vastaanottokeskusten perustamisesta on tullut miljoonaluokan business. Vuokrat ovat yleensä näissä caseissa aivan tähtitieteelliset, suhteutettuna kiinteistöjen arvoon. Samoin vuokrat juoksevat valtion piikistä takuuvarmasti omistajien tilille. Veronmaksajille jää vain maksumiehen rooli. Heidän mielipidettään ei tässä asiassa suvaita kysyä.

    Nyt tälle haaskalle on kiirehtimässä sisäministeri Anne Holmlundin (kok) veli Ilkka Holmlund. Ilkka Holmlund vetämä sijoittajaryhmä suunnittelee harjavaltalaisen Satalinnan sairaalakiinteistön hankkimista pakolaisten vastaanottokeskuksen tiloiksi."


    Siinä lähde.

    http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=124672&tstart=0&forumID=24

    Äänestä

  • Hyvä kysymys, Kokoomus on ollut hallituksessa ja tänä aikana sosiaaliperusteisten maahanmuuttajien määrä on kasvanut noin 3-4 kertaiseksi. Voi vaan kysyä, mistä leikataan että saadaan nämäkin elätettyä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hieno veto kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2106581

Saas nähdä mitä kukkahattu hyysärihyssyttelijät sanoo :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu