Kokemuksia kyseisestä yrityksestä työnantajana?
Finnsco
17
3298
Vastaukset
- Kiinnostunut myös
Hakee mol.fi -sivulla aika montaa uutta edustajaa, joko firmalla menee todella hyvin tai vaihtuvuus on suurta. Ymmärtääkseni Würthin kilpailija, mutta onkohan työntekijäpolitiikka samanlainen? Ts. myyt liian hyvin, niin hankitaan toinen kaveri samalle alueelle?
Tuotevalikoima on ainakin kattavan näköinen nettisivujen mukaan, ei luulisi olevan vaikeaa myydä niitä. Mitäs mieltä asiakkaat ovat tästä firmasta, sekin näkökulma kertoo paljon?
Itseäkin kiinnostaisi kuulla kokemuksia, myyntihommat kiinnostavat ja tällä hetkellä yksi hakemus vetämässä hieman vastaavaan firmaan.- ?
Tietääkö kukaan?
- Läheltä seurannut
Jatkuva haku johtuu kovasta vaihtuvuudesta. Työn antajana täysin ala-arvoinen.
En suosittele kenellekkään.
Jos olet valmis maksamaan siitä, että saat tehdä töitä niin sitten finnscon hommiin vaan. - Jeeppimies
Läheltä seurannut kirjoitti:
Jatkuva haku johtuu kovasta vaihtuvuudesta. Työn antajana täysin ala-arvoinen.
En suosittele kenellekkään.
Jos olet valmis maksamaan siitä, että saat tehdä töitä niin sitten finnscon hommiin vaan.Työnantaja on yhdyssana.
- exasiakas2
Välillä Finnscon kamat tulee Filiukselta välillä ei. Välillä tuotteet toimii välillä ei. Ota nyt tosta firmasta selvää. Välillä se menee konkkaan ja välillä puuhastellaan. Puheet on ku diktaattoreilla yleensä. Mut teot on ihan perus luuseri kamaa. Kaikille ois paljo helpompaa et se omistaja menis takas Wurthille. Sais varmaan senkin kaatumaan ja komiasti.
- Petetty extyöntekijä
? kirjoitti:
Tietääkö kukaan?
Olihan tossa noita vastauksia, kommentteja ja totuuksia Finnscosta mutta ne on kaikki oistettu kun ei Filiuksen ja Finnscon omistaja siedä minkäänlaista negatiivistä palautetta. Mutta "hei älä mee tai Filius vie sulta kaiken"
- Mieluummin työtön
Nykyisin Filius Oy. Sinne kannattaa ihan aikuisen oikeesti kieltäytyä ottamasta ns. työtä vastaan.
- Ex asiakas
Finnsco meni nurin ja näyttää huonolta toi uusi fiilis firma. Ei näytä j oppivan ei sit millään.
Tuosta vähän totuutta Finnsco Pro-Line tilanteeseen : http://yritys.taloussanomat.fi/y/filius-oy/riihimaki/2387841-4/ - Bisnis on bisnis!
Itselläni myös erittäin negatiiviset kokemukset kyseisestä firmasta työnantajana! En suosittele kenellekään. Olen täysin samaa mieltä kuin nimimerkki "Läheltä seurannut"; jos olet valmis maksamaan siitä että saat työskennellä siellä niin siitä vaan!
- Ukskaikjakaikmul
Nyt menee hjyvin ma ole ostanu pjaljo kaikke filiunkia ja taa pjaras. Mu ma osta to Filius Ou ja meen vurtille ja mie oon taas kaikist kaikkein pjaras. enka ma enaa luo ketaan. Ma oon iso piellikko rrmuki on miun . ÄUh ku ma tukkaa teha hjuvaa..
- tilintarkastaja2
Lopun alku. 3 vuotta toimittu ja miinusta tehrään komiasti. Minkähän nimen tää komia kekkali firma on seuraavaksi??? Finnsco - Filius - Filunki
http://yritys.taloussanomat.fi/y/filius-oy/riihimaki/2387841-4/- RAHAA on ku roskaa
Joo, joku sijoitusfirmahan tohon tarvitaan et pysyy ees pystyssä. Onko ketään sijoittajaa=hukkaan heitettyä rahaa? Tuolla ois pohjaton rahantarve. Filius ja Finnsco häviää muuten taas hetkeksi kunnes putkahtaa kummasti esiin. Sama mies osaa ton konkka ja uuden yrityksen pystyyn laiton. Tappiot kuittaa vaan ihan joku muu kuin itse omistaja.
- Filius Konkurssiin?
RAHAA on ku roskaa kirjoitti:
Joo, joku sijoitusfirmahan tohon tarvitaan et pysyy ees pystyssä. Onko ketään sijoittajaa=hukkaan heitettyä rahaa? Tuolla ois pohjaton rahantarve. Filius ja Finnsco häviää muuten taas hetkeksi kunnes putkahtaa kummasti esiin. Sama mies osaa ton konkka ja uuden yrityksen pystyyn laiton. Tappiot kuittaa vaan ihan joku muu kuin itse omistaja.
Tänne on ihan turha kirjoittaa mitään arvosteluja Finnscosta koska ne kuitenkin poistetaan. Filiuksen toiminta on vähintäänkin arvelluttavaa. 3 vuotta toimintaa ja tappiot senku kasvaa. Mitään omaa ei valmisteta, niin mihin ne rahat oikein hukataan. Edelliselle kirjoittajalle tiedoksi, että Filius ja Finnsco on saannut rahoittajan, josta omistaja kovaan ääneen puhuu kadulla virne suupielessään. Ei tainnu rahoittaja tietää mihin soppaan rahansa laittoi. Taitaa mennä seki Filiuksen mukana alas. Ei ainakaan mikään sulka hattuun oo Filiuksen tukeminen kun on taustalla kaikenlaista ei niin positiivistä. Konkurssi uutisia odotellessa.
- Tuloksentekijä2
Filius Konkurssiin? kirjoitti:
Tänne on ihan turha kirjoittaa mitään arvosteluja Finnscosta koska ne kuitenkin poistetaan. Filiuksen toiminta on vähintäänkin arvelluttavaa. 3 vuotta toimintaa ja tappiot senku kasvaa. Mitään omaa ei valmisteta, niin mihin ne rahat oikein hukataan. Edelliselle kirjoittajalle tiedoksi, että Filius ja Finnsco on saannut rahoittajan, josta omistaja kovaan ääneen puhuu kadulla virne suupielessään. Ei tainnu rahoittaja tietää mihin soppaan rahansa laittoi. Taitaa mennä seki Filiuksen mukana alas. Ei ainakaan mikään sulka hattuun oo Filiuksen tukeminen kun on taustalla kaikenlaista ei niin positiivistä. Konkurssi uutisia odotellessa.
Mut Filius kirjoittaa historian kirjoituksessaan et liikevaihto kasvanut yli 40%. Tosin jos liikevaihto rapiat on 400 000 niin tappio 125 000 on jopa Filiukselta Finnscon toimintaan ala-arvoinen suoritus. En ymmärrä miksi sillä pitää vielä rehvastella. Onko toi 125 000 Eur johtajan palkkiioita vai onko se ihan oikeesti noin hyvä miinuksen tekijä. Olen ymmärtänyt että perus ajatuksena yrityksen tulisi tehdä voittoa eikä miinusta. Mutta kai sitä saa toisella tavallakin tehdä.
- Veronmaksaja1
Miten on mahdollista että tämmöset firmat ja niiden omistajat saavat saavat jatkaa toimintaansa. Tämänkin Finnscon ja Filiuksen töppäilyt kaatuvat ja ovat jo kaatuneet veronmaksajien päälle. Johtajat senku käärivät rahat ohi ja yritys konkurssiin ja uutta tilalle. Jotain on pahasti pielesssä. Eikä nää Finnscon omistajat lopeta kun kerran mahdollisuus tämmöiseen on. Sitä vaan en ymmärrä kuka näitä filunki tuotteita ostaa. Ostaisivat rehellisiltä Suomalaisilta.
- filius2
Kuulostaa liiankin tutulta Finnsco toiminnalta. Alkaneella alamäellä ei ole loppua. Hyvästi Filius.
- Verovilppi
Sillee. Nyt on Filius kuopattu ja Finnsco on takaisin. On se vaan kumma miten homma menee just niinku ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti29246039Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5311504Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy24311099Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump449898Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla938725Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2936797Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka133867Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j43585Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti33460Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle83379