Onko räätäleillä vain valmiita malleja, joista he valmistavat pukuja, vai voiko räätälille viedä itse kuvan haluamastaan asusta? Itse haluaisin juuri tietynlaisen mekon kevään juhliin ja mietin pystyisinkö sellaisen teetättämään phuketissa räätälillä jos näytän liikkeessä kuvaa mekosta..? Onko phuketin ostoskeskuksissa millainen juhlapukuvalikoima?
asu juhliin
mekkoja
4282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vie kuva Armi Kuuselasta, jolla Hän voitti Miss-Word tittelin, vie pellavakankaat mukanasi, kyllä paikalliset räätälit tekevät sinusta mrs/miss PÖLJÄN !
Hei
Ota malli mukaan, tekevät kuvankin perusteella vaatteita.
Juu ja sitten siellä on katalogeja mistä voi selata kuvia ja näyttää minkä haluaa. Mutta jos on oma kuva mukana niin ei tarvi siellä enää miettiä, lomalla kun keskittyy mielellään muihin juttuihin ;)
Moi
Ota mallikuva haluamastasi asusta mukaan, tekevät asun toiveesi mukaan. Heillä on valmiitakin mallikuvia. Suosittelen tekemään juhlavaatteita saa niin edullisesti kun jaksaa tinkiä.
Isoista kaupungeista löytyy vamiitakin juhlavaatteita. Yleensäkin kannataa lähteä matkalle matkalaukut tyhjinä, paitsi jos on reippaasti ylipainoinen. Kaikkea saa niin halvalla.
Retkiä uskaltaa ja kannattaa ostaa paikallisilta tai hotellista, saa retkiä huomattavasti halvemmalla suoraostona.