Vauva!

Droplet­

Maailmassa on jo liiaksi lapsia ja tämän takia elävät äärimmäisessä köyhyydessä, lapsityövoimassa, hyväksikäytettävänä ja kuolevat jo ennen 15 ikävuotta... Mieti vielä kerran millaisen elämän pystyt lapselle tarjoamaan. Jos ei edes perus-taloudellisia asioita ole hoidettu kuntoon ja aiot kituutella sossun rahoilla yhteiskunnan parasiittina, et ole valmis vanhemmaksi.

Se vaati sitoutumista, vuosi toisensa jälkeen huolen pitoa ja hoivaa, yöllä heräämistä. Jos ei rahkeet riitä, kyllästyt lapseen kun se ei enää ole pieni pallero, se oppii puhumaan ja sillä on omat tarpeensa, etkä edes voi ostaa kunnon ravitsevaa ruokaa, virikkeitä ja vaatteita lapselle, ET OLE VALMIS VANHEMMAKSI!

4

1969

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pirpeee

      Hmmm.. No jos tuosta nyt yhtään lukee rivien välistä, niin vaan rikkaat uraihmiset tai hirveän perinnön saaneet ovat valmiita anhemmiksi!!

      Itse olen siivoojan ja sähkömiehen tytär, minulla on neljä sisarusta. Koskaan ei ole puuttunut vaatteita päältä, ei kenelläkään meistä. Ja usein vielä ovat merkkivaatteita (toki vaatteita ei saatu joka viikko) Ja aina on ollut jääkaappi täynnä ruokaa! Ja ihan hyvässä kodissa asunut, vaikka vuokra-asunto olikin!
      Itse asun tällä hetkellä vuokra-asunnossa olen työssä vain kaupassa mieheni on autoasentaja. Ikää löytyy 25 ja 24 Ja PieniPrinsessa on 4kk! Hyvin on riittänyt rahaa ruokaan, vaippoihin, vaatteisiin ja lainaakaan ei ole tarvinnut ottaa, kun ei tarvitse elää mitään luksuselämää ulospäin! Luksus elämä on näiden seinien sisäpuolella, minulla on perhe ja rakastava sellainen!

    • :):):):):)

      jotain asiaakin????

    • nyt heti

      pitää poistaa, haloo seriffiiiiiii !

    • ?

      Eli siis kun ensin ollaan hyvätuloisia/keskituloisia, mutta toinen vanhemmista tai pahimmassa tapauksessa molemmat joutuvat työttömiksi ja sossun luukulle, niin lapset pitäisi tämän vuoksi ottaa pois?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1119
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      196
      807
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      735
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      208
      710
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      178
      688
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      101
      646
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      40
      624
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      53
      589
    9. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      49
      548
    10. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      528
    Aihe