siis minua henkilökohtaisesti. Ai, että mikä ? No se mitä Ruotsin kuningashuoneen nuorten perillisten sähläykset. Jos Madden poikaystävä pettää ja Madde jättää niin mitä sitten-sehän on vain elämää ja erotiikkaa. Varsinainen pointtini oli se, että mitä se kertoo meidän suomalaisen tiedonvälityksen tasosta kun ko. asia on yksi TV !:n iltauutisten pääaiheista.
EVVK (ei vois vähemmän kiinnostaa)
+- 62 v.
16242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
että asia selvisi Maddelle ajoissa.
Just jäi iltauutiset katsomatta ja noin kiinnostava uutinen.
Kiinnostaahan suomalaisia toimittajia Ruususenkin edesottamukset, milloin se käypi persettään hiotuttamassa, milloin puskureitaan toppaamassa. Ja voi, miten suomalaisia kiinnostaa, miks ei sitten Ruotsin prinsessan elämä. Miuluimmin mä häntä katselen, kuin jotain Ruususen turhaketta.
se, että puhuin valtakunnan ykkösmedian (TV 1) pääuutisista. Keltainen lehdistö on sitten ihan toinen juttu.
Heh, valtakunnan media. No sitä on kiinnostanu aina muniin saakka. Ei voinut kun nauraa, kun se uutisoi poliitikkojen munienkin höyläämiset. En viitti nimiä sannoo, voipi joutuu vielä syytteeseen...
joooo, munat kiinostaa ,,,, ennen mainostettiin,,,, ---- "munalla töihin" ----
mutta aloitus piti aiheesta tehdä?
luku, kun noin kiinostava uutinen. Ylen lukemat ollu alamäessä. En nähnyt/kuullut ko. uutista.
sitten teet asiasta jutun ja kerrot siitä, jollei se sinua kiinnosta? Omitusita, yleensä (jollei joku asia tosiaankaan kiinnosta) tällaiset sivuutetaan sen kummemmin elämöimättä eli miksi tuhlata energiaa turhaan. Nyt on kai sittenkin niin, että aloittajaa kiinnostaa tämä prinsessajuttu ihan tiljasti.
otanko rautalankaa ja taivutan. Tai lue aloitusviesti hitaasti ja tarkasti moneen kertaan.
KYLLÄ SE POINTTI OLI SE MILLÄ KRITEEREILLÄ JOKU UUTINEN LÄPÄISEE UUTISKYNNYKSEN.
STIG, VASTAA TÄHÄN JOS ET VIELÄKÄÄN YMMÄRTÄNYT TUOTA ALOITUSTA JA SEN SISÄLTÄMÄÄ SANOMAA.
Ai, otit piruiluni ihan tosisaan? Hei heiluvillesi, naura joskus vähän - edes itsellesi. Ratkesiko oikein housut tai hame tai pääsikö pieni raivon pieru? Vai uutiskynnystä sitä oikein pohditaan täällä ja tällä superälykkäällä porukalla? Siinä onkin pohtimista ja vastaukset näkyvät hyvin tukevan noin vakavaa aihetta.
Kuka sinua kutsuu tänne superälykkäälle palstalle, hä? Menehän tasoosi, eli seuraavalle vuosikymmenelle, kiitos!
Kun jokainen pysyisi karsinoissaan kähinöitä ei oleis, vaan niin nuoremmat kuin toinen jalka haudassa katsovat tämän sontalaatikokseen,stigu menee pois, hyi...hyi.
luen kuninkaallisten tekemisistä ja tekemättä jättämisistä kuin jonnin joutavista kotimaisista poliitikoista ja vaalirahalahjuksista. Takin käännöistä ja muista kieroiluista. Toivottavasti media jättää nämä poliitikot lehdelle soittamaan, eli ei kirjoita heistä mitään. Hätäpä tulisi poliitikoille käteen, vaalitkin ovat lähestymässä, eivätkä enää saisikaan ilmaista mainosta. Joten lisaää vain kuninkaallisista, heidän tekemisenssä ei vaaleja ratkaise ei omassa maassaan eikä varsinkaan Suomessa. Niin ja minä en aio ensinkään äänestää seuraavissa vaaleissa. En usko, että on sellaista poliitikkoa, joka ajattelisi kansan parasta eikä vain omaa parastaan. Sitten vasta minulla on aihetta äänestää, kun tekevät sellaisen lain, että esimerkiksi heidän eläkkeensä määräytyy kuten tavallisen kansalaisen. ja muutenkin heitä kohdeltaisiin tavallisen kansalaisen tavoin. Tuomittaisiin rattijuoppoudesta samoin eikä olisi näitä "hyvä veli" tuomioita. Jne!!!
Mua ainakin kiinnostaa Ruotsin kuninkaallisten asiat. Ovat niin kauniita ja hoidettuja, mutta ihmisiä kuitenkin omine vikoineen. Tosi raukkamaista Joonakselta pettää morsiantaan. Onko maailmassa enää miehiä, joille ei alapää ole vietävissä. Ottaa tosi aivoon, kun kerrotaan juttuja Tuksusta, Ruususesta ja muista naikkosista, jotka yrittävät olla julkisuudessa hinnalla millä hyvänsä.
Tarkoitatko Tuksua eli Tuoksuvattua joka täälläkin on paljon kirjoitellut?
Hänen kuviinsa ja kirjoituksiinsa törmää monessa paikassa, esillä haluaa olla.
Hän tarkoitti varmaan Tukiaista, tai Takiaista , sitä Kanervan ystävää ......