Moviemaker..

Tietämätön90

Hei voiko joku auttaa. En saa laitettua movie makeriin digikamerallani ottamia videoleikkeitä kun se sanoo kokoajan että:
Tiedosto C:\Documents and Settings\HP_Administrator\Desktop\blääblää\M4H01199.MP4 ei ole tuettu tiedostotyyppi, joten sitä ei voi tuoda Windows Movie Makeriin.

Niin mitä kannattaisi tehdä?

8

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo no toinen ohjelma vaikka kun Movie Maker ei tajua näköjään tavallista Mpeg-4:sta tai sitten vaikka muutat Avidemuxilla sen Movie Makerin tajuamaan muotoon.

      • älytön ongelma: Kun sellaisen Mpeg-4:n konffaat vaikka HandBrake'lla Mpeg-4:ksi, alkaa MM tajuamaan sitä. TIedostopääte pysyy samana, mutta jotain konffatessa tapahtuu. MM on aika toisaikainen noiden kanssa.


    • Osta heti hyvä

      Älä välitä noista: ne on niin äkkinäisii näissäkin hommissa, että ne ei tajuu, että sun kameranvalmistaja ja sen yhteistyökumppani saattaa yrittää myydä sulle vielä yhtä ohjelmistoa, jota et tarvitse.

      • kuitenkin tuo HandBrake.


      • Kato rompulta
        ThreeMice kirjoitti:

        kuitenkin tuo HandBrake.

        Kameran mukana tulee ilmaiseksi ohjelmisto, jolla voi muuntaa formaattiin.


      • Kosta niille
        ThreeMice kirjoitti:

        kuitenkin tuo HandBrake.

        Jos kameran mukana ei tullut ilmaiseksi ohjelmistoa, jolla voi muuntaa formaattiiin, wareta waikka QuickTImePro (se on ihan helppoa ja täysin ilmaista, temppu on tiedossa) ja kosta niille, jotka kirjoittivat kameran spekseihin, että sillä tulee formaattiakin.


    • lataa ilmaienen muunto ohjelma esm. Format Factory ja sitten sil muutat wmv

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2376
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      125
      2018
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      92
      1529
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      138
      1479
    5. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      1360
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1288
    7. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1286
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1151
    9. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1117
    10. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      38
      1072
    Aihe