Miten photoshopissa (7) voi sillai sotkea jotain osaa kuvasta? Tai niinku tehdä epäselväksi sellainen kohta mitä ei niin tarkasti saisi näkyä ? Niinku TV:ssä on joskus.
Kuvan sotkeminen
AMA-tööri
2
414
Vastaukset
Blurraamallahan noita tehdään.
- colrathfuriae
Englannin kielisessä photarissa on työkaluissa Smudge Tool muistaakseni vakiona esillä, mutta hiirtä kun painelee pohjassa sen kohdalla nii avautuu valikko mistä pystyy valitsemaan Blur Tool. Tällä työkalulla pystyy helposti tiettyjä yksityiskohtia sumentamaan/pehmentää.
-----------
Colrath Furiae
http://www.blackbyte.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824757- 1842063
- 1321762
- 1741390
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161261- 351086
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj161027- 78983
- 52966
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh299962