primeran kulutuksesta?

onko primeran omistajilla tietoa paljon 2.0-93 ykspisteversiö kuluttaa polttoainetta? kyseessä olisi farkkumalli..
1498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni on sama vuosimalli, mutta monipisteruisku, tuskin eroja paljon on. Jos ajaa maantieajoa rauhallisesti kahdeksaakyppiä, niin eipäs paljon yli kuuden mene. Kun katolla suksiboksi ja vauhtia rajoitusten puitteissa väliin satasta ja ylikin, niin keskikulutus on noin kahdeksan. Ns. kaupunkiajossa menee tietysti enempi. MUTTA yllättävän paljon vaikuttaa renkaat. Pieni vierinvastus vähentää kulutusta jopa 3-4 desiä/100 km. Ja kun pitää pientä ylipainetta, sekin vähentää kulutusta. Mobil 0W-40 lupailee myös kulutuksen tippuvan. Ja suurin vaikuttava tekijä on ajotapa; se kaasujalka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petsi kirjoitti:

onko primeran omistajilla tietoa paljon 2.0-93 ykspisteversiö kuluttaa polttoainetta? kyseessä olisi farkkumalli..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu