...onko muilla firmoilla samanlaiset kun meillä? Kahvia voi sieltä ottaa ja hyvässä lykyssä on pullaakin, viimes ihan täytekakkua. No sen kunniaksi poissaolevat työntekijät haukutiinkin lyttyyn. Kuinka oli huonoa jälkeä ja kuinka MINÄ, (esimies) olen nyt tehnyt hyvää työtä ja kuinka MINÄ MINÄ MINÄ...Paska että olen kyllästynyt, herää vain kysymys, kuinka meidät kaikki vuoron perään haukutaan? huh huh! Lopuksi kerrottiinkin sitten pari sanaa tuloksestakin
Tulospalaverit...
+-0
5267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ole vielä koskaan päässyt osalliseksi tuloskokouksista. Siivoojana ISSillä vasta kahdeksan vuotta:)
haukutaan sitä muutoinkin kuin tuloskokouksissa, tuskin olen paljosta jäänyt paitsi, luulisin...
vai oletko, miksi siedät tuollaista? Kunta-alalla vapautuu kokoajan paikkoja, vanhoja jää eläkkeelle. Kunnissa on vielä omaa väkeä siivoamassa, kannattaa seurata koska paikkoja vapautuu.
laitoshuoltajan ammattitutkinnon suorittanut ja käynyt myös lisäksi laitoshuoltajan tutkinnon arviointiin oikeuttavan koulutuksen.
Onko kunta-alalla sen kummempaa???
kirjoitelkaa, kenellä on kokemusta?
aina issit,sollit ja muut voittaa. Minä olen kunnallisella ja voin sanoa että meillä ainakin siivojakin on IHMINEN. Palkka asioista ei tarvi taistella ja työ määrä on kohtuullinen.
Jotenkin kuullostaa samalta kuin meidän viimeisin palaveri. Ettei vain...