Videot buntuun

millä ohjelmalla saa näkyviin dvd-asemasta elokuvat? Kahta on kokeiltu ja mitään ei tapahdu. Ohjelmat käynnistyy ja sen jälkee ei mitää. Eka Buntun mukana tullut.
4155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sudo aptitude install libdvdcss2
sudo aptitude install libdvdnav4
sudo aptitude install gxine
sudo aptitude install libxine-main1
sudo aptitude install libxine-extracodecs
sudo aptitude install libxine-ffmpeg
sudo aptitude install vlc
sudo aptitude install mplayer

Äänestä
  • Riitti pelkkä "sudo aptitude install libdvdcss2" niin rupes Totem-elokuvasoitin pyörittään kopiosuojattua levyä, miinuutin kesti ennenkuin näky kuva ;) saattaahan se vielä ottaa takapakkia kun buuttaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buntu nurkkaan kirjoitti:

millä ohjelmalla saa näkyviin dvd-asemasta elokuvat? Kahta on kokeiltu ja mitään ei tapahdu. Ohjelmat käynnistyy ja sen jälkee ei mitää. Eka Buntun mukana tullut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu