ja maksamme kai sitten kuukauden erissä luvatkin. Ei se lupa, vaan se tv.n hinta tykötarvikkeineen. Kuka niitä kalliita vehkeitä pienillä tuloilla ja yksin asuen voi ostaa. Kierrätyksestäkään ei saa. Valtion virastoista heittävät roskiin tietokoneetkin, vaikka putsaamalla saisi alle köyhyysrajalaisille hyvän niiden jätteistä. Eiks vaan? Lupatarkastajat soittelevat yhtenään. Menee jo häirinnän puolelle. Äläkä anna niiden tellätä jalkaa ovenrakoon. Kotirauhanrikkomista sekin on. Kuka maksanee mamujen koneet ja luvat ?
Valt.o ostaa meille vehkeet
Ert.avustaja
1
139
Vastaukset
- yle alas
Miten usein ne sinulle sitten soittelee? Minulle on soitettu viiden vuoden aikana tasan kerran ja silloinkin sanoin ettei lupaa tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3564717Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763301- 752301
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3461710Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1821663Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-2141631- 1061275
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal761270Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121177K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81142