Vastaaja (Helppo)

LolloFerrari

Ostin Tele Finlandin Helppo predaidin, ongelmana on vastaajan numero. Ilmeisesti sain vastaajan kytkettyä sillä vastauksena tuli viesti "Hyvä asiakas! Liittymälle on kytketty Vastaaja. Vastaajan numero on . Vastaajan tunnusluku on XXXX. T. Asiakaspalvelu". Eli tunnusluvun tiedän mutten vastaajan numeroa. Osaatteko kertoa miten kyseinen numero määräytyy Tele Finlandin Helpossa, eli minkälainen olisi esim. 0404 111111 numeron vastaaja?

7

1157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TeleFinland

      Tarkista Vastaaja-numerosi avausvahvistuskirjeestä, Omassa liittymässä tai soita asiakaspalveluumme numeroon 0404 123 123.

      • Ata_hki

        Noinhan tuolla kerrotaan tuolla oman liittymänkin sivulla - mutta ei siellä mitään vastaajanumero kerrota
        ... ja vahvistuskirje (Saatekirje) ei sisällä kumpaakaan...

        Ihan kun yritys olisi vasta aloittanut busineksessa... harrastelijamaista touhua!


    • booom

      tele finland vastaajan numero

    • robotti5

      Mikä se vastaajan numero on. haluun tietää!

    • köppi

      Onpa tehty vastaaja vaikeaksi,mainmoksia riittää,en tule käyttämään koko vastaajaa,kai se on ollut operaattorin tarkoitus.Onpa turha operaattori vähennän arvopisteet 5,5 stä 4,0 toivottavasti pääsee eroon.

    • Pidä kun sait.

      Et pääse eroon, olet luottokelvoton ja joudut nyhvää prepaideilla.

    • LGpuhelin

      En meinannut millään uskoa kun minulle soittaneet sanoivat että puhelut menee suoraan vastaajaan. Sain hirveän ylimielistä palvelua kun menin kiukkuisena pyytämään apua. Sanottiin että sinun pitää olla varma jos tämä ei auta niin lähetämme puhelimesi huoltoon (uusi Puhelin kk vanha) joudut maksamaan jos vika ei ole puhelimessa. Ongelma kyllä korjaantui kun vastaaja otettiin pois päältä. Tämä oli toinen kerta kun hain apua. Ihmettelin kun puhelin ei hälytä. Myyjä oli silloin asiallinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      366
      2188
    2. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1628
    3. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1283
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      277
      1179
    5. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      67
      969
    6. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      86
      945
    7. Varkaita kuhmossa

      Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
      Kuhmo
      33
      903
    8. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      876
    9. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      113
      872
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      846
    Aihe