työnantaja kustansi henkilökunnalle näön tarkastuksen minulla todettiin v-0.25 ja o-0.4 ja lasit tuli vaikka en kyllä koe niitä tarvitsevani mahtaakohan tulla tilanteita missä niitä kannattaa käyttää vai jätänkö ne koteloon laatikon pohjalle onko kenelläkään kokemuksia näin miedoista laseista olisin kiitollinen jos kertoisitte ps,työnantaja kylläkin kustansi lasit
mitä nyt
opettajatar
1283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sulle myös tiedoksi että sun voimakkuus oikeassa silmässä ei ole 0.4 koska sellaista voimakkuutta ei ole olemassa. Ton vasemman silmän perusteella sulla ei ole hirveesti voimakkuutta eli luultavasti et nää kovin suurta eroa katsellessasi laseilla verrattuna ilman laseja katselemiseen.
Kannattaa käyttää niitä jos menet esim leffaan (tai muualle missä katsot kauas) ja koet että näet laseilla paremmin kuin ilman niitä. Ei sinun tarvitse niitä koko aikaa pitää. Kokeile laseja eri tilanteissa ja tee päätös sen perusteella.