kiusaaminen on laillistettu, erehtykää menemään poliisin juttusille niin leimaavat hulluksi ja liittyvät kiusaajiin, kommenteillaan kannustavat kiusaamista ja nettihäirintää, kokemusta on vuosien ajalta
vain suomessa..
VL
2518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
huomasin että tämä on nuorten palsta, aikuisille ei taida omaa ollakkaan, tarvetta olis tässä maassa, kyllä se kirpaisee yksinäistä aikuistakin kun on vuosikaudet kiusattu netissä, mustamaalattu selän takana ja yksityisyyttä loukattu ja loukataan näköjään vieläkin, poliisi ei ilmeisesti pysty muuta kuin leimaamaan minut hulluksi ja yhteiskunnan uhaksi koska olen totaalisen kyllästynyt jatkuvaan yksityisyyden loukkaamiseen ja kiusaaminen on mennyt niin raukkamaiseksi ettei tarvi edes naamaansa näyttää, ei saa kaupassakaan käydä rauhassa kun kohdellaan kuin jotain lastennussija sarjamurhaajaa, vartija alkaa seurailemaan ruokaostoksillakin, joku raja noillekin pöntöille pitäisi laittaa, pahentaa vaan asiaa jos kiusattua ihmistä aletaan ahdistelemaan.
vaihtaa jo paikkakuntaa. Vaihtuu samalla viranomaistarjontakin, eikä ne seurailijatyypit jaksa kovin kauas kovin usein seurailla eivätkä ehkä onnistu innostamaan sieltä kaukaa kovasti muitakaan (ja poissa silmistä, poissa mielestä). Millä kaikilla tavoilla sinun yksityisyyttäsi on loukattu?