mondeo

kuka on käynyt ajamassa mondeo 2.0 TDCI 140hv
PowerShift
Minusta ei oikein sulavasti vaihda paikaltaan lähtiessä eikä iokein mutenkaan
7336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

millainen laatikko tuo on? Siis mikä periaate? En jaksais mennä liikkeeseen kyseleen.

Äänestä
  • kaksoiskytkin

    Äänestä

En ole ajanut mutta sama loota löytyy aika monesta muustakin autosta. Moottorit ja laatikot on yhteistyötekeleitä ja ainakin sama moottori löytyy pösöstä, citikasta, volvosta ja muistaakseni mazda 6:ta
Eli jos lootassa vikaa niin se kyllä esiintyy muissakin autoissa.

Äänestä
  • Toivottavasti kestää paremmin kun nuo DSGeet.

    Äänestä

  • PowerShift kirjoitti:

    Toivottavasti kestää paremmin kun nuo DSGeet.

    vain Foordin loota ole sama.

    En usko että volkakri tekee ite lootansa, eiköhän ne tee Getrak tai joku muu vastaava iso lootavirma.

    Äänestä

  • PowerShift kirjoitti:

    Toivottavasti kestää paremmin kun nuo DSGeet.

    Sillä D S G = Der Schlehte Getriebe.

    Äänestä

PowerShiftia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taaviti kirjoitti:

kuka on käynyt ajamassa mondeo 2.0 TDCI 140hv
PowerShift
Minusta ei oikein sulavasti vaihda paikaltaan lähtiessä eikä iokein mutenkaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu