Pieni tiedote niille jotka ovat olleet Valmennuskurseilla mutta ovat lähteneet neljän täyden kerran jälkee .
Kuluttajasuojalaissa on kirjoitettu kohta jossa kerrotaan valmennuskeskusten toimintaan liittyvistä asioista jne. tähän kuluttajalakiin on kirjoitettu myö oikeus purkaantua sopimuksesta kun neljäs kerta on täyttynyt tai sitä ennen saa rahansa takaisn mitkä on maksanut valmennuksesta jne.
Nyt kuitenkin näyttää siltä että Suomen Oikeuslaitos ei huomioi kuluttajalakiin kirjoitettua kohtaa joten on vielä kyseenalaista voiko KKO.n ennakkotapauksella voittaa käyttäen kuluttajalakiin kirjoitettua kohtaa tai saako edes valituslupaaa Korkein Oikeuteen .
Katsoa pitää vielä on hiukan ennen aikaista mietti toimiiko vedoten kuluttajalakiin tai onko Suomenkielessä sanalla ESIMERKIKSI mitään merkitystä kirjoittaa se ( ei ole katsottu petokseksi eli harhauttamiseksi ) .
Pyrkikää pieniin kustannuksiin .
Hei,
Vappu on,
0
413
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?931851- 851292
- 1101143
- 761027
- 113961
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693