Jos haaveissasi siintää rikas ja vaikutusvaltainen mies, mietipä vielä. Asiantuntijoiden mukaan köyhemmät miehet ovat paitsi uskollisempia ja kohteliaampia myös parempia sängyssä.
köyhä mies parempi sängyssä
-------------
13420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja köyhiähän Kainuussa Riittää!
On asiantuntijoita ja "asiantuntijoita". Kukaan ei usko, että köyhä mies olisi uskollisempi saatikka kohteliaampi. Katselehan ympärillesi, ketkä räyhäävät, röyhtäilevät, eivät osaa muutenkaan käyttäytyä, ovat ulkonäöltään siivottomia, eivät omaa sivitystä jne. Eiköhän noista suurin osa ole juuri köyhiä.
Tutkimusten mukaan korkeammissa sosioekonomisissa ryhmissä ovat ylipäätään tyytyväisempiä, fiksumpia niin elintavoiltaan kuin ihmissuhteiltaan, kuin alempien tasojen ihmiset. Sanoohan sen jo järkikin.
Mutta ei millään pahalla, näin asiat vain on.
Ehkä kyse onkin siitä, että rikas on tottunut vain saamaan eikä osaa antaa. Tällainen ihminen ei osaa huomioida toista riittävästi ja on lisäksi pidättyväinen.
Köyhempi taas antaa aina kaikkensa eikä pihistele ja on yleensäkin estottomampi.
... voihan se olla niinkuin mitä noista köyhistä on edellä kirjoitettu.
mutta mitäpä sit rikkaat....nuo samat "köyhien jutut" he tekevät kotonaan siis neljän seinan sisällä ettei köyhät nää että miten sikoja he kumminkin ovat.
Voipa olla niin että ne rikkaat ja röyhkeet myös hakkaavat vaimojaan, nin kuin se köyhäkin mutta se hakkaaminen tehdään rikkaiden osalta seinien sisällä ettei kukaan nää.
Köyhä voi moksia vaimoaan kapakasta lähtiessä mutta rikas voi vetää turpiin jopa sänkyhommissa jos ei vaimo osaa oikein antaa
sillä rahallahan saa ja hevosella pääsee.
Mutta kumminkin minä olen tuon köyhän puolella .....
semmonen, puoli köyhä/varakas ukkomies on helvetin hyvä sängyssä, sopivasti täppiä hubailuun eikä tartte sen itkuja kuunnella ; ) ainakaan juhlapyhinä !
Niin mutta kuka säästäsi meidät sinun jatkuvilta itkuiltasi,
kun se ukkomies ei pääsekään... niinkuin ei nytkään,
siellä taas ikävöit koneesi äärellä näpelöimässä.
Niin istun minäkin kaverin kanssa, mutta ikää on jo
niin paljon että vaput on nähty eikä ne oo muita
päivä kummempia.
just tulin hubailemasta...en oo istunut koneen ääressä, niinkö sä näköjään,
ootsä joku punapäiden henkivartija, kun vastaat näihin tsoukki viesteihin ; )
totesin, et varakas/ panomies parempi ko köyhä, sillä täppiä enempi
istu sinä tollo kaverin kaa vaikka joka ilta, tuskin sun päivä kummempi on!
tosi surkee näppylä oot... Byääää byäää !
Panis joku sut päiviltä.
Vanhaikoti-iässä olen. Tuletko sinne haukkumaan meitä tolloiksi?
Ja mitäpä muuta sitä tässä iässä tekee, kun istuu kaverin kanssa,
jos se vielä on elossa. Monella ikäiselläni ei ole.
Onneton polo olet ja luuseri, joka yrittää vaan kylvää paha ympärilleen.
Mitähän tsukkia näissä sinun viesteissäsi on.
Pelkkää katkeruutta häviöstä, olet naispuolinen riikinkukko.
samanlaisia kaikki ihan kaikki eli pettureita jos ei olla tulossa niin ovat menossa .
kuinka moni mies rehellisyyden nimissä voi sanoa olevan uskollinen ,jos suhde on vakituinen.
ukot on aina vedettävissä miten naiset tahtoo.
Kyllä kokemuksesta voi sanoa näppituntumalla, että suominainen/rouva on persompi tyydyttäjän perään, joka
-vie kalliiseen luksushotelliin rakastelemaan
-kuljettaa autolla jossa ilmastointi ja nahkapenkit
-ostaa säiden jäähtyessä partnerille turkin -käteisellä
-muistaa kalliilla ulkolaisella shampanjalla ja konjakilla
-tarjoaa päivällisen luksusravintolassa (jota ole kainuussa)
-vie kesällä purjehdukselle ja oopperajuhlien vip-alueella
Kyllä suominainen on muiden ohessa perso vieraan lisäksi huomionosoituksille, joita ei saa kotona köyhältä työlaismieheltä.
jalkavaimoja ja maksullisia naisia. Ei se rikaskaan pussit tyhjänä jaksa.
naisena viettänyt, kun mun rikas mies (57 V NYT )ei oo pystynyt enää mihkään, ja ei muuten ole käynyt edes vieraissa, ei venakoissa tai virolaisissa, ei ole missä käydä, että näin elän ja olen, olishan se mukavaa saada jo lämmintä oloa itselleenkin, vaan eipäs Kainuusta löytyne, noo, en ole kysellytkään mistään...nyt vain tunnustasn sen ja lienee niin monia muitakin naisia samassa jamassa, vai lieneeköhän????
Tuskinpa kukaan uskaltaa tunnustaa???