Minkälainen firma on olla töissä?
Minkälainen palkkataso näissä isommissa firmoissa on? Entä työntekijöiden vaihtuvuus?
YIT työpaikkana
9
2587
Vastaukset
- !
Suomalaiset koulutetut timpurit lomautetaan,tai irtisanotaan.
- Tuunari10
Joo ja tilalle otetaan ulkomaalaisia ahkeria ja HALPOJA miehiä. Ja sitten ei tiedetä että ne on todellisuudessa pimeetä työvoimaa. Jopa vastaavat naureskelee ulkomaisten palkoille. Että semmonen on YIT.
- jiiiiiiiiii
Minä lähtisin heti jos vaan paikkaa tarjosivat. Omat kokemukset on ollu työharjottelupaikka, peräti viikon virallinen yittiläinen sitten noitten vuokrafirmojen kautta. Rento paikka on ollu mestareille on voinu sanoa asiat niinkun ne on ja kestivät vittuilua ihan kohtuu hyvin. Eikä ollut sellasta "mestarin pelkoa" kuin joissain paikoissa.
Tosin ovat huomanneet venäläiset "paremmiksi" työntekiöiksi. - pppekka45
Kannattaa YIT:stä pysyä mahdollisimman kaukana.. Niitten hommat kusee iha huolella, muutama osaava rento mestari löytyy, mutta pääpiirteittäin siinä touhussa ei oo paskaakaa järkeä
- dfgfetre
Suosii aliurakoitsijoita jotka maksaa pimeenä sekä ulkomaista orjatyövoimaa. Vaikka ois viimeinen työpaikka en YIT:lle menis. Palkatkin on yleensä surkeita.
- Utelias?
dfgfetre kirjoitti:
Suosii aliurakoitsijoita jotka maksaa pimeenä sekä ulkomaista orjatyövoimaa. Vaikka ois viimeinen työpaikka en YIT:lle menis. Palkatkin on yleensä surkeita.
Entä työntekijät, ovatko kaikki samaa tasoa laadultaan? Vastaavatko kysymyksiin, onko ihan epämääräistä amatöörihommaa vai aloitteellista tosipalvelua?
- nvvcvncnvcvb
Utelias? kirjoitti:
Entä työntekijät, ovatko kaikki samaa tasoa laadultaan? Vastaavatko kysymyksiin, onko ihan epämääräistä amatöörihommaa vai aloitteellista tosipalvelua?
kaikki ryssät ovat yhtä laadukkaita!suomi ei pärjää ilman heitä sanoo hallitus!
- BEEN THERE DONE THAT
SAMA VASTAUS PRIKULLEEN KUIN NIM. EI YITILLE
- Tuntematon Potilas
Itse voin kyllä lämpimästi suositella hakemista YIT:lle, olen nyt ollut 4kk haalariharjoittelussa kesätöissä kahdella eri työmaalla ja en voi kuin suositella. Todella mukavat työkaverit ja työilmapiiri, mestarit sun muut kanssa mukavia mutta samalla ihan sopivan vaativia sekä tiukkoja, hyviä valmentajia.
Olen itse Oulun seudulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741