Nutukkaat

Poron jutuista saadut jalkineet. Kiiinnostaako?
Lapin mies toimittaa niitä parin, kiinnpstaako?
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta kunnon susilakille ois käyttöä talvisin.

Äänestä
  • Aikoinaan tutustuin emäntään, jolla oli ollut aika iso lakkifirma, susilakkeja venättäällee jne. No, konkurssihan siitä oli sitten tullut. Mutta mä koitin udella. että josko sia lakin. Se meinas, että muuten kyllä, mutta kun susia ei voi tarhata, nahat katteluksessa nykyään. lllllllll Ruotsissa muuten isokin riita suden salapyynnistä. Petoelukat, nekin lisääntyy. Lakki kelpais, jos jostain sais. Laillisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kednah kirjoitti:

Poron jutuista saadut jalkineet. Kiiinnostaako?
Lapin mies toimittaa niitä parin, kiinnpstaako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu