Tykkäävätkö marsut leikkiä pienellä pallolla? Kokemuksia? Jostain luin...
Jos tykkäävät, niin sopiiko koirille tarkoitettu pieni pallo? Vai millainen?
Kiitos!
Jos tykkäävät, niin sopiiko koirille tarkoitettu pieni pallo? Vai millainen?
Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Marsuille saa ainakin ostettua aktivointipalloja, johon voi laittaa esim. pellettiä sisään. :) Kaikki marsut eivät tosin osaa käyttää niitä. Eläinkaupoista saa jyrsijöiden puolelta.
Meillä tajusivat heti pyöritellä herkkupalloa kun semmoisen niille ostin, tosin kaverini joutui opettamaan omille marsuilleen pallon käyttöä. kannattaa silti kokeilla, sillä siitä on kyllä marsulle iloa ja aktiviteettiä :D
tarkotin kyllä ihan peruspalloa. Sellaista pehmyttä...: )
Marsu ei tajuu peruspallon päälle mitään.Ei oo mikään rotta eikä ruudinkeksijä
Tavallinen pallo tuskin kiinnostaa marsua, koskapa asiaan ei liity jotakin herkkua. Kannattaa ennemmin ostaa eläinkaupasta jyrsijöille tarkoitettu ontto pallo, jonka sisään voi piilottaa esim. pellettejä. Mutta luultavasti tämänkin kanssa on oltava hiukan kärsivällinen, jotta marsu tajuaisi pallon pyörittelyn idean.
kilikello sisällä. Eipä paljoa marsua nappaa tuo pallo. Luulin, että kun sitä voisi jyrsiä, niin se innostuisi, mutta taisin olla väärässä. Nooh, odottelen, jospa siitä vielä joku kaunis kesä innostuisi=)