olkapää kipua

olkapää kipuilua jo 3kk,ultrassa ei näkynyt mitään.NYT VAAN HOIDETAAN KONSERVATIIVISESTI. HAAGAN TK:N lääkärit eivät kirjoita lähetettä mihinkään. mikä avuksi? yksityiselle ei ole varaa?sattui tapaturma kaaduin talvella ,siinä se meni.
5252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaikea sanoa mitään,kun et kerro minkälaista oireilua on???
Liikerajoitteita tms????
Mulla on paljon olkapää ongelmia ollut,paljon tutkittu tms..
ja toinenki olka mm.operoitu...
Luulisin että osaisin vähän ehkä neuvoa..jos kerrot tarkemmin =)

Äänestä
  • sitä on vaikea selittää,levossa kaikkein eniten yöllä särkee,jotkin punnerrusten kaltaiset liikkeet sattuvat.

    Äänestä

  • potilasmann kirjoitti:

    sitä on vaikea selittää,levossa kaikkein eniten yöllä särkee,jotkin punnerrusten kaltaiset liikkeet sattuvat.

    vaadi hoitoa vaivaasi..lähete magneettiin ym..nykyään ku ne vaan haihattelee..alempana on muksi stoorii yksityiseltä puolelta jossa nihkeetä myös vaik vikaa selkeesti on

    Äänestä

  • vaadivaadi ja vaadi kirjoitti:

    vaadi hoitoa vaivaasi..lähete magneettiin ym..nykyään ku ne vaan haihattelee..alempana on muksi stoorii yksityiseltä puolelta jossa nihkeetä myös vaik vikaa selkeesti on

    Aina kannattaa vaatia ja vaatia. Mutta useimmilla paikkakunnilla saa jonottaa pitkään, että pääsee esimerkiksi magneettiin. Sitä ennen odotettava, että pääsee lähetteellä ortopedille (hän se laittaa magneettiin lähetteen) ja sitten odotetaan mitä tehdään. Ja taas saa odottaa...pitkä on tie!
    Suosittelen samaa kuin tuo toinen kirjoitti. Yksityiselle ortopedille heti, hän kertoo miten edetä. Kannattaa maksaa se yksi käynti ortopedilla....minä maksoin käynnistä 50 ja oli asiantuntija.

    Äänestä

Kyllä sun kannattais nyt vaan käydä yksityisellä ortopedilla kysymässä missä vika, mitä tehdä. Eivät kaikki yksityiset niin kauhean kalliita ole. Käy nyt hyvä ihminen kunnon ortopedilla, osaa heti sanoa missä vika ja mitä tehdä. Sitten voit palata diagnoosin kanssa vaikka TK:n lääkärille. Tapaturma pitää hoitaa ja nopeasti. Eikö sull ole tapaturmavakuutusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


potilasmann kirjoitti:

olkapää kipuilua jo 3kk,ultrassa ei näkynyt mitään.NYT VAAN HOIDETAAN KONSERVATIIVISESTI. HAAGAN TK:N lääkärit eivät kirjoita lähetettä mihinkään. mikä avuksi? yksityiselle ei ole varaa?sattui tapaturma kaaduin talvella ,siinä se meni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu