Työel.valmennus

Voinko saada työelämävalmennuksen ajalta todistuksen?
Kuka sen todistuksen voi kirjoittaa?
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä pitäisi onnistua. Itse olen ollut muutamassa paikassa. Toisista ei annettu todistusta, mutta toisista annettiin ihan virallinen paperi allekirjoituksineen ja leimoineen.

Äänestä
  • Olen 2 viikoa työelämän valmennuksessa ja lopetan siihen. Työkkäri sanoi että pitää olla todistus niiltä 2 viikolta jotka sopimuksessa on, että olen sen suorittanut ettei tule karenssia. Työnantajan kuuluu se lappu kirjoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


todistus? kirjoitti:

Voinko saada työelämävalmennuksen ajalta todistuksen?
Kuka sen todistuksen voi kirjoittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu