Minulla on sekarotuinen koira jolla on aivan ihana karkeakarvainen turkki, seassa jotain muutakin mutta pääosin karkea...pessyt olen karkeakarvaisten shampoolla ja jälki onkin sievä...mutta minkälainen harja tällaiselle turkille sopisi kun karstalla ei tule kovin kivannäköistä jälkeä vaikka hyvin irtokarvat lähtee(sitä ei ole paljon), mutta sitten karvasta tulee enempi yhtenäinen eikä ollenkaan niin upea.
Lisäksi kysyisin että onko olemassa mitään testejä joilla voisi selvittää koirassa olevat rodut(epäilen mutta kysyn silti).
karkeakarvaisen turkin hoito
2
631
Vastaukset
- Apua antava =)
Kannattaa ostaa Puuvartinen metallikampa sillä tulee kaunis turkki! Suosittelen lämpimästi. Minulla on 2 snautseria, ja molemmilla käytän sellaista. Kannattaa käydä katsomassa: http://www.findogs.fi/kauppa/product_details.php?p=194
Ja sekarotuisen koiran alkuperän selvittämisestä kysy siltä jolta koiran sait. Jos hän ei kerro, katso tuo sivu: http://www.canineheritage.com/
En tosin ole varma onko suomessa mahdollista selvittää sekarotuisen koiran alkuperää muuten kuin kysymällä "kasvattajalta"
Toivottavasti oli apua! - erimalli
Metallisella harvalla pitkäpiikkisellä kammalla saa parhaiten kammattua pitkähkön turkin. Niinsanotulla "villakoirakammalla"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917495- 373987
- 453520
- 2372822
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452492
- 1322411
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292299Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212264- 451982