Te jotka olette antaneet nimeksi Jooan niin milloin olette viettäneet nimipäivää? Katsoin että kalenterissa ei Jooalle ole nimipäivää merkittynä.
Kiitos vastauksista!
Nimipäivä?
4
1127
Vastaukset 4
- jenna.
Jooa 29.03. Joonan päivälle sijoitettu samankaltaisuuden ansiosta.
http://www.etunimet.net/erikoiset-nimipaivat
siinäpä tuollanen:) - Jooan äiti
Itse olemme lapsillemme valinneet nimiä, joita ei ole kalenterissa. Niinpä ei heillä myöskään ole nimipäiviä. Mikäli nimipäivä on niin kovin tärkeä, olisi ollut hyvä valita joku kalenterissa oleva nimi.
Toki voihan olla, että nimillä on joskus riittäväsati kantajia nimipäivän saamiseksi, niin kävi itsellenikin 35:n vuoden kypsässä iässä sekä esikoiselle.
Onnea Poikavauvan johdosta! - äiti ja kummitäti
Kummipoikani nimi on Joa. Olen joskus onnitellut häntä JOAKIMin päivänä, en vain nyt muista ulkoa missä kuussa Joakim viettää nimppareitaan. Minusta Joa ja Jooa voisivat hyvin viettää nimipäiväänsä silloin mutta sehän on tietenkin vain minun mielipiteeni...
- Anonyymi
Ovelasti tehty Eipä tarvitse viettää nimi päiviä seuraaville lapsille voisit antaa nimet tollo tai pöljä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518