seurustellut jo 4 vuotta. seurustelu kumppani ei halua muuttaa yhteen. Ei koskaan puhu sitoutumisesta. omasta mielestäni ei enää kannata seurustella.. Itse haluaisin sitoutua ja muuttaa yhteen asumaan. Itse olen tosissani ja tunteita on paljon .
kun mies ei halua sitoutua
6
1198
Vastaukset
- lellu...
Oletko keskustellut hänen kanssaan asiasta ? Mitkä hänen suunnitelmat tulevaisuuden suhteen ovat ? Jos hän ei halua sitoutua sinuun jatkossakaan, turhaan roikut hänessä. Keskustele asiat halki.
OLEN KESKUSTELLUT USEAAN ERI OTTEESEEN, EI HALUA KOSKAAN NAIMISIIN, KOSKA ON KERRAN OLLUT. EIKÄ SITOUTUA, VAAN SEURUSTELLA, EI HALUA ASUA YHDESSÄ. KOVIN VAIKEAA ON TIEDON SAANTI ASIASTA SEURUSTELUKUMPPANILTA. [KIITOS VASTAAJALLE ).
- sinun valinta
riinat kirjoitti:
OLEN KESKUSTELLUT USEAAN ERI OTTEESEEN, EI HALUA KOSKAAN NAIMISIIN, KOSKA ON KERRAN OLLUT. EIKÄ SITOUTUA, VAAN SEURUSTELLA, EI HALUA ASUA YHDESSÄ. KOVIN VAIKEAA ON TIEDON SAANTI ASIASTA SEURUSTELUKUMPPANILTA. [KIITOS VASTAAJALLE ).
Asia on yksinkertainen, mutta ei sinulle mieluinen.
1) te tapailette silloin tällöin loppuelämänne (ellei mies jostain keksi uutta naista)
2) sinä lopetat yhteydenpidon kyseiseen mieheen ja etsit sellaisen, joka haluaa sitoutua. sinun valinta kirjoitti:
Asia on yksinkertainen, mutta ei sinulle mieluinen.
1) te tapailette silloin tällöin loppuelämänne (ellei mies jostain keksi uutta naista)
2) sinä lopetat yhteydenpidon kyseiseen mieheen ja etsit sellaisen, joka haluaa sitoutua.KIITOS PALJON JÄRKEVISTÄ VASTAUKSISTA.
HEI. JOKU VASTASI MULLE SÄHKÖPOSTIIN, MUTTA EN SAANUT VIESTIÄ AUKI. VOISITKO VASTATA TÄHÄN KESKUSTELUPALSTALLE UUDESTAAN. KIITOS.
- Lycklig
OTTAA CAPS LOCKIN POIS PÄÄLTÄ. KIITOS.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.2093241Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin232580Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä32007Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri141496Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!2201428- 791248
Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t141242kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001155- 741043
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171042