Suomen tulee vaatia Kreikalta takuiksi saaria taikka yleislakko!
Jos Kreikalle annetaan latiakaan, tulee verotusta vähentää Suomessa puoleen nykyisestä, jotta kansantalous pysyy käynnissä.
Levittäkää tietoa yleislakosta ja takuuvaatimuksistamme eli jos Suomi antaa lainaa Kreikalle, Kreikan on annettava lainan takuiksi saariaan. Levittäkää tietoa kaikille tuntemillenne poliitikoille ja ammattiyhdistysaktiiveille.
Tämän viestin voit vapaasti kopioida ja muokata, jos haluat käyttää sitä pohjana viestissäsi tietämillesi vaikuttajille.
Olispa kivaa päästä omalle Suomen kreikkalaiselle saarelle lomailemaan :)
Suomen tulee vaatia Kreikalta takuiksi saaria taikka yleislakko!
Popoulos
5
588
Vastaukset
- ---
>Olispa kivaa päästä omalle Suomen kreikkalaiselle saarelle lomailemaan :)
Älä marise, vaan osta sieltä oma saari! - kiittää ja kuittaa
vähintä mitä jokainen voi tehdä on vaatia lomamatkoiltaan jokaisesta ostoksestaan KUITIN.
- Matkaaja 2
Kuitin voi vaatia taksiltakin !
- kymmne
Aika laiskoja ovat suomalaiset jos eivät itse jaksa organisoida yleislakkojaan, vaan vaativat kreikkalaisilta sellaista pantiksi.
- jepses
hyvä idea periaatteessa... saattais olla halvempaakin matkustaa ilman tulleja... go finland! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197626Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857285- 955334
- 524875
- 2434393
- 444365
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494356Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san284038- 593173
- 482616