Meillä on n 5,5 tunnin odotus kentällä. Ehtiikö siinä ajassa käväsemään kaupungissa?
Sillä oletuksella ettei mitään kamalaa tapahdu :D
BKK lentokenttä - kaupunki
9
524
Vastaukset
- noin 3 tuntia
kerkee shoppailla kaupungilla.
- kakevaa2
jos on 5,5tunnin odotus Helsinki vantaalla ja olet ensi kertaa kentällä... Menetkö Shoppailemaan Tsadii...? Kysyn vaan..
Jos joutuisin odottamaan hki-vantaalla 5,5 tuntia niin luultavasti lähtisin sieltä hiippailemaan muualle.
Miksi ei?- varma tapa
saippa kirjoitti:
Jos joutuisin odottamaan hki-vantaalla 5,5 tuntia niin luultavasti lähtisin sieltä hiippailemaan muualle.
Miksi ei?Hyppäät TAXIMETERiin ja sanot SAUNA, kuski pitää huolen lopusta.
- ei ruuhka-aikaan
Mutta: ottakaa huomioon, että ruuhka-aikaan Bangkokin keskustassa voi hyvin mennä 2,5 tuntia taksissa Sukhumwitin ruuhkassa istuessa. Yhteen suuntaan.
- RiaE
Menkää vaikka Bangnan-kauppakeskukseen taxilla ... se ei ole keskustassa ... siellä ihan ok kauppoja ja ruokapaikkoja. Pihalla muutama "rättäri" -koju. Ajoaika n. 20-30 min.... :)
- mieluummin ajoissa
nyt ei ehkä kannattas, sillä kentällä turvatarkastus-jonot on kuulemma jumalattoman pitkät terroristiuhan takia
- fsdafsda
jatkatteko matkaa sisäisellä lennolla? sisälennoilla on mageet lounget josta saa juotavaa ja purtavaa ilmaiseksi...siellä on myös nettiyhteydet joita saa käyttää , löhösohvat joilla voi levyttää ja musiikkikuulokkeet.
Mennessä meillä on reilun tunnin vaihto, toivottavasti riittää. Ja toivottavasti onnistuu ilman turvatarkastusta...
Kotiinpäin tullessa me tullaan AirAsialla ja jatketaan finskillä. Millä lipuilla sitä loungea saa käyttää?
Ajankohtana on marraskuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723003
- 552645
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792168
- 951976
- 321742
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301330Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319