huoneilman puhdistus

olemme ostamassa asunnon. tarkempi tarkastelu kuitenkin osoitti että nykyinen omistaja on tupakoinut liesituulettimen alla. keittiöön tultaessa tupakanhajun voi haistaa. tulisiko meidän pyytää hinnan alennusta ja kuinkapaljon? tai paljonko otsonointi maksaisi?
4364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei välttämättä yksin riitä, jos haju on lujaan pinttynyt. Veikkaan otsonoinnin hinnaksi 200-300 euroa kerralta.

Äänestä

Putsaa liesituuletin ja vaihda suodatin osta raikastaja, maalaa seinät niin haju on pois.

Äänestä

hinnasta ja tingityn lisäksi.

Äänestä

Hintaromahdus hoitaa ongelman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusiostaja kirjoitti:

olemme ostamassa asunnon. tarkempi tarkastelu kuitenkin osoitti että nykyinen omistaja on tupakoinut liesituulettimen alla. keittiöön tultaessa tupakanhajun voi haistaa. tulisiko meidän pyytää hinnan alennusta ja kuinkapaljon? tai paljonko otsonointi maksaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu