Terassitalo..

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/uutinen.asp?id=2125505
Kyllä jaksaa ihmetyttää tämä ns haltuunotto-hanke.. eikö tässä tuhlata paukkuja täysin utopistisen asian eteen? Usko on mennyt Suomen Asumisoikeusasukkaat ry:n toimintaan jo ajat sitten..
3903
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä Erkki, joka taisi asua aikaisemminki ASO-:ssa tuola Pitäjänmäessä, on vaan niin julkisuudenkipeä, ellei naama näy lehdessä tai TV:ssä kerran vuodessa, niin tulee vieroitusoireita. Näitä ihmisiä on paljon....

Totuushan on se, että on tainut kaverilla mennä vuosien varrella rahat ja hermot aso-asumiseen...

Ainakaan omaa ei ole saanut hankittua, vaikka tuolla aso-historialla siihen olisi ollut loistavat mahdollisuudet. Jotkut vaan tykkää asua vuokralla.

Äänestä

...on mennyt?

Hyvä se vain on jos joku yrittää pitää puoliaan.
SInun motiivejasi en sen sijaan ymmärrä.

Äänestä
  • mutta senkin voi tehdä uskottavasti. Eihän tuolle touhulle voi muuta kun nauraa. Ja, usko tai älä, naurussa riittää pitelemistä myös Asokodeissa.
    Ja onko Suomen Asumisoikeusasukkaat ry:n toiminta nyt täysin jäissä kun herra puheenjohtaja ajaa oman kohteensa "etuja"? Ainakaan kotisivuilla ei ole aikoihin tapahtunut mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi herran pieksut.. kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/uutinen.asp?id=2125505
Kyllä jaksaa ihmetyttää tämä ns haltuunotto-hanke.. eikö tässä tuhlata paukkuja täysin utopistisen asian eteen? Usko on mennyt Suomen Asumisoikeusasukkaat ry:n toimintaan jo ajat sitten..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu