TAPPELU HISSISSÄ

Päällekäyntiyritys

5

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinni jäätte

      pakoa yrittävän rikollisen ja jokainen kansalainen oli sitten jenkki tai ryssä suomessa eli turistikin saa ottaa kinni rikollisen suomessa.Laki sanoo vain tarpeetonta väkivaltaa käyttämättä saa ottaa kiinni nykyisin kuka tahansa vaikka fillari varkaan.Jos varas alkaa pätkiin päihin niin saa sitäkin pistää kuonoon varsinkin jos todistajia paikalla.

      • ...

        Lukekaa pakkokeinolain ensimmäinen pykälä. Siitä selviää kenet saatte ottaa kiinni ja milloin..
        Eli ihan ketä tahansa ja milloin tahansa ei saa ottaa kiinni, vaikka rikokseen olisikin syyllistynyt. Ja kiinniotossa ei koskaan saa käyttää väkivaltaa, sillä väkivalta on laissa aina kielletty. Mutta tarpeellisia voimakeinoja saa käyttää..


    • 7

      on hyvä muistaa, että täällä suomessa oikeus on aina roiston puolella eikä koskaan omaisuuttaan puolustavalla.

    • roistoa

      aletaan kiduttamaan voi olla ehkä kyseenalaista,,

    • 16

      Ekassa videossa siinä kohtaa kun mies horjahtaa ja kaatuu hissin lattialle ja tyttö alkaa mättää todennäköisesti sairaskohtauksen saanutta miestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3839
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      99
      3466
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3310
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2618
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1522
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1496
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1094
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1090
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1046
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1006
    Aihe