Laihian ylinopeuskamera

89

Missä Laihian kameratolpilta on valvontakamera? Siellä on muutama tolppa Vaasantien suunnalla, mutta missä se kamera tai kaksi kameraa ovat?

5

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ratti

      Tiedoksi vaan että niiden kameroiden paikkoja vaihdellaan..;)...

      • tööt tööt

        Ja tööttäsin kun ajoin kameran vaihtoa tekevän sorkimuksen ohi.


    • hiljaa ajava

      Käännyin Ampujantieltä Vaasan suuntaan. Risteyksen jälkeen n.50 metrin päässä on kamera oikealla ja se välähti kohdallani. En mitenkään risteyksestä oikealle kääntyessäni voinut ennen tolpaa ylittää 60km/t. Mittasiko se takanani n.50 metrin päässä tulevan auton nopeuden? Kuinka lähellä auto on kameran räpsähtäessä?

    • räps

      Anturit ovat tiessä noin 5 - 7metriä ennen kameratolppaa, pysähdy joskus tutkimaan.

      Kyllähän 50 metrin matkalla nyt kuuteenkymppiin yltää helposti, normaali kiihdytys, ja jos sakko tulee on siitä kuva jossa näkyy kuski ja kilvet, siitä voi sitten polliisin kanssa väitellä jonkin aikaa, mutta lopputulos on aina sama ,sinä maksat.

      • Kaikille sakkoa

        kaikille saisi antaa joskus sakkoa ja isän kädestä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      191
      12682
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6646
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      146
      5554
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      85
      4644
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4592
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      61
      4141
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    8. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3861
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3852
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      90
      3595
    Aihe