Miten saada tulostin toimimaan 10.04:ssä?

Mulla on tulostin Epson C66 ja se toimis tossa Ubuntu 8.04:ssä, mutta ei toimi 10.04:ssä...
Onko ongelmaani ratkaisua?
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisi kiva tietää mitä olet tähän mennessä tehnyt, ettei turhaan kirjoittele asioita jotka jo olet kokeillut.

Äänestä
  • ...mut ei sitä koskaan tiedä.

    "Järjestelmä > Ylläpito > Tulostus" avautuvasta ikkunasta "Palvelin > Uusi > Tulostin"..... hakee automaattisesti ja jos ei löydy niin antaa manuaalisen listan josta valkata... katsoin listaa ja kyllä siellä on Epson Stulus C 66 ajurit tarjolla.

    Äänestä

ladattu koneellesi. ota ne päivitukset sisään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JN0086 kirjoitti:

Mulla on tulostin Epson C66 ja se toimis tossa Ubuntu 8.04:ssä, mutta ei toimi 10.04:ssä...
Onko ongelmaani ratkaisua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu